RED BULL JUKEBOX
A koncert, amit te irányítasz!
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
A koncert belépőjegyeinek vásárláshoz semmilyen kedvezmény nem vehető igénybe!
-
Ajánló
RED BULL JUKEBOX
A koncert, amit te irányítasz!
2023. május 19. péntek 20:00 (esőnap: május 20.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Magyarországra érkezik a Red Bull Jukebox, egy Budapesten még soha nem látott interaktív koncert, amelyet a közönség irányít. A Margitszigeti Szabadtéri Színpad szezonnyitó eseményén, 2023. május 19-én este a Z-generáció kedvenc együttese, a VALMAR és meghívott meglepetésvendégeik lépnek színpadra.
A Red Bull Jukebox egyik nagy dobása, hogy az előadók – Magyarországon először Marics Peti és Valkusz Milán – szinte minden lépését a közönség irányítja. Az interaktivitás a koncerten különleges LED-karkötők segítségével történik, de számos kérdésben már előzetesen is szavazhatnak az érdeklődők. A VALMAR számai mellett feldolgozások, zenei műfajok és újrahangszerelések, valamint számos olyan izgalmas opció közül lehet majd választani, amelyek garantáltan rendhagyóvá és felejthetetlenné teszik az estét.
Bár sem Marics Peti, sem Valkusz Milán számára nem ismeretlen terep, hogy zenei műfajok és a legkülönbözőbb előadók dalai között brillírozzanak, a Red Bull Jukebox számukra is tartogat kihívásokat.
Marics Peti és Valkusz Milán 2018-ban alapították meg a VALMAR duót és még ebben az évben meg is jelent debütáló kislemezük. Első nagyobb áttörésük a Manuellel és Bruno x Spacc közreműködésével készült ’Visz a vérem’, ami mára 10 milliós megtekintés felett jár. 2022-ben jelent meg a VALMAR eddigi legnagyobb slágere, a Szikora Róberttel közösen készített ’Úristen’, ami kevesebb, mint egy hónap alatt átlépte a 6 milliós megtekintést és egy egész országgal ismertette meg a srácok nevét. Ugyan csak 2022-ben, az ’Éget a nap’ kislemezükért Fonogram díjat nyertek ’Az év felvétele’ a kategóriában. A Red Bull Jukebox egy teljesen új terep lesz a srácok számára, viszont biztosak vagyunk abban, hogy elképesztő profizmussal állnak majd a feladat elé és egy remek koncertet visznek színpadra.
SUKHISHVILI
Georgiai Nemzeti Táncegyüttes
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
SUKHISHVILI
Georgiai (Grúz) Nemzeti Táncegyüttes
2023. május 25. csütörtök 20:00 (esőnap: május 26.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
A “Sukhishvili” társulat 2019-es nagysikerű fellépése után, hagyományos georgiai és különböző klasszikus táncokat ötvöző műsorával visszatér a Margitszigeti Szabadtéri Színpadra.
Tornádó gyorsaságú pörgések, csillogó jelmezek, egyedi hangszerek, forró szenvedély és hihetetlen érzelmek, melyek örökre veled maradnak.
Tudod mi a közös Charlie Chaplin, Brigitte Bardot, Sting és az angol királynő között? Mindannyian rajongtak a Georgiai Állami Népi Együttesért. Jelmezeik Yves Saint Laurent, híres francia divattervezőt is megihlették.
A Sukhisvili egy legendás együttes, mely őrzi az autentikus grúz tánc hagyományait.
Az innovatív tánctársulat alapításától kezdve jelentősen eltér a modern balett hagyományaitól, a folklór témákat modernizálva, klasszikus táncelemekkel tölti meg, izgalmas és látványos produkciókat létrehozva. A Georgiai Állami Népi Együttes mesés jelmezei és gyönyörű koreográfiája mutatja be a georgiaiak lelkét: a férfiak meglepetést okoznak a temperamentumukkal és az egyszerre harcias és nemes természetük bemutatásával. Hihetetlen képességeik lenyűgöző példái a keménytalp nélküli puha bőrcipőikben, lábujjon bemutatott forgások és ugrások, vagy a két szívdobbanás között lezajló fél térden bemutatott pörgéseik.
A társulat a világ szinte összes színpadán fellépett már a londoni Royal Albert Hall-tól a New-Yorki Metropolitan Operáig. Az USA-ban a társulat műsorát többízben a Brodway legjobb show-jának választották. A milánói La Scala színpadán tizennégyszer tapsolta vissza őket a közönség. Ezzel megdöntötték Enrico Caruso rekordját, akinek 11-szer kellett visszajönnie a vastaps miatt. A csúcsdöntést lehet folytatni a Margitszigeten.
Az alapító házaspár Iliko Sukhishvili és Nino Ramishvili munkájának köszönhetően a Sukhishvili név mára a virtuózitás, a mesterségbeli tudás és a tehetség szinonimájává vált.
JURASSIC PARK
film-zene-koncert
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
-
MÁV Szimfonikus Zenekar
-
Farkas Róbert
MÁV Szimfonikus Zenekar
2023. május 28. vasárnap 20:00 (esőnap: május 30.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Karmester: Farkas Róbert
Az előadás megtekintése 12 éven aluliak számára nem ajánlott.
A közönség most úgy élheti át a Jurassic Parkot, mint még soha: HD-minőségben, és a John Williams ikonikus filmzenéjét élőben előadó teljes szimfonikus zenekarral.
Az 1993-as Jurassic Park 1. filmet eredeti angol nyelven, magyar nyelvű felirattal vetítjük!
Film-varázslat, ikonikus filmzene, kihagyhatatlan élmény a legendás film 30 éves évfordulóján a Margitszigeten!
SAM NEILL
LAURA DERN
JEFF GOLDBLUM
és
RICHARD ATTENBOROUGH
.............
BOB PECK
MARTIN FERRERO
B.D. WONG
SAMUEL L. JACKSON
WAYNE KNIGHT
JOSEPH MAZZELLO
ARIANA RICHARDS
Élőszereplős dinoszauruszok
STAN WINSTON
Full motion dinoszauruszok
DENNIS MUREN, A.S.C.
Dinoszaurusz felügyelő
PHIL TIPPETT
Speciális dinoszaurusz-effektek
MICHAEL LANTIERI
Zene
JOHN WILLIAMS
Vágó
MICHAEL KAHN, A.C.E.
Gyártástervező
RICK CARTER
Operatőr
DEAN CUNDEY, A.S.C.
Alapul szolgáló regény
MICHAEL CRICHTON
Forgatókönyv
MICHAEL CRICHTON és DAVID KOEPP
Gyártásvezető
KATHLEEN KENNEDY és GERALD R. MOLEN
Rendező
STEVEN SPIELBERG
A UNIVERSAL PICTURE
A mai műsor a teljes Jurassic Park című film bemutatása a teljes filmzene élő előadásával, beleértve a főcímzene és a stáblista alatt hallható zenét is. A zenészek és a nézőtársak iránti tiszteletből kérjük, maradjon ülve a stáblista végéig.
A Jurassic Park a Universal Studios védjegye és a szerzői joga. Engedélyezte a Universal. Minden jog fenntartva.
Élje át a lenyűgöző film-varázslatot, a 65 millió évvel ezelőtt kihalt dinoszauruszok világát felélesztő Jurassic Parkot HD minőségben a Margitszigeti Szabadtéri Színpad óriásvásznán, John Williams ikonikus filmzenéjével.
A Jurassic Park az ember és az őslények túlélésért vívott, akciódús kalandja! Ez a lenyűgözően látványos, fantasztikus speciális effektekkel teli film-varázslat először lesz látható Magyarországon.
A Jurassic Park idén ünnepli 30 éves évfordulóját, hisz Steven Spielberg kultikus filmmé vált tudományos-fantasztikus alkotása 1993-ban került bemutatásra Michael Crichton Őslénypark című regénye alapján. Generációk nőttek fel az izgalmas történeten, melyet most megmutathatunk gyermekeinknek is.
Üdvözöljük… a Jurassic Parkban!
A PRODUKCIÓ ALKOTÓI
A Jurassic Park in Concert a Film Concerts Live!, az IMG Artists, LLC és The Gorfaine/Schwartz Agency, Inc vegyes vállalkozásának produkciója.
Producerek: Steven A. Linder és Jamie Richardson
Operatív rendező: Rob Stogsdill
Produkciós menedzser: Sophie Greaves
Produkciós asszisztens: Elise Peate
Nemzetközi képviselet: IMG Artists, LLC
Műszaki rendező: Mike Runice
Zeneszerző: John Williams
Zenei előkészítés: Jo Ann Kane Music Service
Film előkészítése koncertelőadásra: Ramiro Belgardt
Műszaki tanácsadó: Laura Gibson
Hangkeverés a koncertelőadáshoz: Chace Audio by Deluxe
A Jurassic Park zenéje átdolgozásra került élő koncertelőadáshoz.
Külön köszönet a következőknek: Universal Pictures, Amblin Entertainment, Steven Spielberg, Kathleen Kennedy, John Williams, Kristin Stark, Michael Silver, Patrick Koors, Tammy Olsen, Lawrence Liu, Thomas Schroder, Tanya Perra, Chris Herzberger, Noah Bergman, Jason Jackowski, Shayne Mifsud, Darice Murphy, Mike Matessino, Mark Graham és a MÁV Szimfonikus Zenekar zenészei és munkatársai.
MÁV Szimfonikus Zenekar - Zenében utazunk
A MÁV Szimfonikus Zenekart ma Magyaroroszág élvonalbeli hivatásos zenekarai között tartják számon, amelyet 1945-ben, a második világháború végnapjaiban Varga László, a MÁV Magyar Államvasutak Zrt. akkori elnök-vezérigazgatója alapított. Repertoárja a barokk zenétől a modern, kortárs művekig terjed. Koncertjeit évente több mint 50 ezren látogatják, de a rendszeres rádió- és televízióadásokon, valamint az online közvetítéseken keresztül ennél jóval többekhez eljutnak a hangversenyei.
A zenekar lemezfelvételei a világ minden pontján elérhetőek, a legismertebb lemezcégek gondozásában (HUNGAROTON, NAXOS, SONY, TOCCATA CLASSICS). Egy 2013-as kiadvány az Egyesült Államok legnagyobb presztízsű zenei magazinjának (American Record Guide) díját is elnyerte.
Több mint hét évtizedes működése során a MÁV Szimfonikus Zenekar számos világsztárral dolgozott együtt hazai és külföldi hangversenyeken: Luciano Pavarotti, Placido Domingo, José Carreras, Kiri Te Kanawa, Helen Donath, Roberto Alagna, Ruggiero Ricci, Dudu Fischer, Lazar Bermann, Gertler Endre, Tsuyoshi Tsutsumi, David Geringas, Starker János, Cziffra György, Ránki Dezső, Jandó Jenő, Miklósa Erika, Rost Andrea, Vásáry Tamás, Kocsis Zoltán, Perényi Miklós, Baráti Kristóf, Bogányi Gergely, Andrea Bocelli, Alexander Markov, Frankl Péter, Menahem Pressler, Imai Nobuko, Maxim Vengerov, Kirill Troussov, Pinchas Zukerman… még hosszan lehetne folytatni a sort.
Számtalan nemzetközi rangú karmester vezényelte a MÁV Szimfonikusokat. Többek között Kurt Masur, Ferencsik János, Kodály Zoltán, Rózsa Miklós, Lamberto Gardelli, Franco Ferrara, Uri Mayer, Roberto Benzi, Angelo Ephrikian, Franz Konwitschy, Ottmar Suitner, Arvid Jansons, Vladimír Válek, Hans Swarowsky, Carlo Zecchi, Herbert Blomstedt, Moshe Atzmon, Yuri Simonov, Irwin Hoffman, James Levine, Fürst János, Jesús López Coboz, Charles Dutoit, Leonard Sltakin, Jorma Panula…
A neves vendégművészek közül sokan tartottak a MÁV Szimfonikus Zenekar szervezésében mesterkurzusokat, többek között, Menahem Pressler, Alexander Markov, Jean-Efflam Bavouzet, Lencsés Lajos, Adorján András, Kirill Troussov, Takács-Nagy Gábor, Jorma Panula…, amelyekre a világ minden tájáról jelentkeztek hallgatók.
A zenekar magas művészi tudását számos külföldi vendégszereplése során is elismerték. Európa szinte minden országában koncertezett már a legnevesebb koncerttermekben, emellett Brazíliában, Peruban, Chilében, Argentínában, Ecuadorban, Egyiptomban és Kolumbiában, valamint Libanonban, Japánban, Kínában, Hongkongban, Dél-Koreában és Ománban aratott sikereket az elmúlt évek során. Visszatérő vendége a nagy presztízsű bécsi Musikverein koncertteremnek.
A zenekar közel 50 éve szoros barátságot ápol Kobayashi Ken-Ichiro-val, aki 1974 tavaszán nyerte meg a Magyar Televízió első Nemzetközi Karmesterversenyét. A MÁV Szimfonikusok volt az első zenekar, amelyet hazáján kívül vezényelt, ezzel indult nemzetközi karrierje. A kölcsönös megbecsülés jeléül a 2014-15-ös évadtól, mint tiszteletbeli vendégkarmestert üdvözli a pulpituson.
A MÁV Szimfonikus Zenekar vezetőkarmestere 2021-től Farkas Róbert.
1982-ben született Ózdon. Korán kezdett zenét tanulni, 14 éves korában felvették a miskolci Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolába zongora-szolfézs-zeneelmélet szakra. Tanulmányait Budapesten, a Bartók Konzervatóriumban folytatta, majd 2000-ben felvették a Liszt Ferenc Zeneakadémiára, karvezetés szakra, mellette a karmesterképző szakot is elvégezte Gál Tamás és Ligeti András tanítványaként.
2006-ban Erasmus ösztöndíjjal a berlini Művészeti Akadémián folytatta karmesteri tanulmányait Lutz Köhler professzornál, 2012-ben diplomázott. Közben részt vett több mesterkurzuson, többek között Eötvös Péter, Bernard Haitink és Jorma Panula vezetésével. 2011-ben Horvátországban, a Lovro von Matačič Nemzetközi Karmesterversenyen 3. díjat, a Zenekar Külön díját és a Horvát Zeneszerzők Társasága különdíját nyerte. Tanulmányainak befejezése után a művészeti vezető asszisztense lett a Berlini Állami Operaházban, ahol Sosztakovics, Hindemith és John Cage operáinak színrevitelében működött közre, Wolfgang Rihm Dionysos című operájának pedig második karmestere volt. Rövid idővel később szerződtette a Heidelbergi Színház opera-társulata. Olyan klasszikus operák, mint a Cosi fan tutte, a Szöktetés a szerájból, vagy a Traviata mellett sok modern kortárs szerző operájának bemutatóját vezényelte.
2013-ban kezdődött együttműködése Fischer Ivánnal az általa vezetett Berlini Konzerthaus Zenekarban, 2015 óta Fischer Iván asszisztense mind a berlini, mind a Budapesti Fesztiválzenekar élén. Magyarországon is rendszeresen vezényel: a Nemzeti Filharmonikusok, a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara, a Danubia, a Savaria, a Pannon Filhamonikusok és a Budapesti Fesztiválzenekar koncertjein, külföldön pedig a Berlini Konzerthausorchester, a Berlini Szimfonikusok, a Lipcsei Kamarazenekar, a Heidelbergi Filharmonikusok, a Collegium Musicum Pommersfelden, a Horvát Rádió-Televízió Szimfonikus Zenekara és az Ausztrál Ifjúsági Zenekar karmesteri dobogóján.
2021 szeptembere óta a MÁV Szimfonikus Zenekar vezető karmestere.
Nyitókoncert – NEMZETI FILHARMONIKUS ZENEKAR
Sztárvendég: DANIEL LOZAKOVICH hegedűművész
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
-
Daniel Lozakovich
-
Műsor
-
Káli Gábor karmester
-
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Nyitókoncert – NEMZETI FILHARMONIKUS ZENEKAR
Sztárvendég: DANIEL LOZAKOVICH hegedűművész
2023. június 2. péntek 20:00 (esőnap: június 3.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Karmester:
Káli Gábor
Pazar hegedűs, ragyogó zenei tehetség! A csodagyerek csodafelnőtté vált!
A hazai közönség csodagyerekként ismerte meg Daniel Lozakovich hegedűművészt. Azóta kétségtelenül felnőtt, játéka minden részletre kiterjedően kidolgozott lett. Azt érezzük Lozakovich karakter- és stílusértelmezésében elmélyült, kiegyensúlyozott, mindenfajta túlzástól mentes játékát hallva, hogy valami földöntúli csodában van részünk. Gyönyörűség hallgatni, van benne valami kerekség, megbonthatatlanság!
Daniel Lozakovich a 2023-as nyár Nyitókoncertjének vendége lesz a Margitszigeten. Fenséges muzsikálása teszi majd igazán varázslatossá a koncertet, melyet évről-évre a Nemzeti Filharmonikus Zenekarral közösen álmodunk meg. Hazánk legrangosabb szimfonikus együttesének különleges műsorát a következő évben egy igazi virtuózzal állítjuk színpadra. Az estén felcsendül majd Dohnányi Ernő Ünnepi Nyitány című műve is, melyet Budapest tiszteletére írt.
A koncert nyitásaként egy 150 főből álló gyermekkórus adja elő Caramel Budapestről írt, 1873 című szerzeményét a zenekarral közösen. A lélekemelő dal egy Budapesthez szóló szerelmeslevélként is értelmezhető.
Így köszöntjük a Margitszigeti Színházban a 150 éves fővárost!
Daniel Lozakovich - svéd hegedűművész
Daniel Lozakovich hegedűművész fenséges muzsikálása megbabonázta a kritikusokat és a közönséget.
"Tökéletes mesteri játék. Kivételes tehetség" - állapította meg a Le Figaro a Verbier Fesztiválon való fellépése után, míg a Boston Globe a 2017 júliusában a Tanglewood Fesztiválon a Bostoni Szimfonikus Zenekarral és Andris Nelsonsszal debütált "kiegyensúlyozottságát, hangzásbeli tisztaságát és a technikáját" méltatta. A Hamburger Abendblatt pedig így írt róla: "Lozakovics komoly művész, aki megköveteli, hogy komolyan vegyék; már most úgy játszik, mint a nagyok egyike, vagy jobban mondva, mint a múlt nagy játékosai.”
Daniel 2001-ben született Stockholmban, és csaknem hétéves korában kezdett hegedülni. Két évvel később már szólistaként debütált
Daniel a világ kiemelkedő karmestereivel dolgozik együtt, többek között Fischer Ádámmal, Klaus Mäkelével, Nathalie Stutzmannal, Lorenzo Viottival.
2016 júniusában, nem sokkal 15. születésnapja után exkluzív szerződést írt alá a Deutsche Grammophonnal. A szerződéssel ő lett a DG művészcsaládjának legfiatalabb tagja. Lozakovich egy virtuóz, aki lenyűgöző kifejezési és zenei képességekkel van megáldva.
2018-ban megjelent debütáló albumának kiemelkedő sikere a zenei listákon is megmutatkozott: az album a francia Amazon összesített listáján az első helyet érte el, Németországban pedig a klasszikus albumok listáján az első helyen szerepelt.
Lozakovics olyan zenekarokkal játszik, mint a Bostoni Szimfonikus Zenekar, az Orchestre National de France, az Orchestre National du Capitole de Toulouse, az Orchestre Philharmonique de Radio France, a Stockholmi Királyi Filharmonikusok, a Royal Liverpool Philharmonic, az Orchestre de la Suisse Romande, az Orchestra Sinfonica Nazionale della RAI és még sokan mások.
Ünnepelt szólista, aki fellépett a Les Grandes Voix - Les Grands Solistes koncerttermében, a Salle Gaveau-ban, a Fondation Louis Vuitton-ban, a zürichi Tonhalle-ban, a genfi Victoria Hallban, a milánói Conservatorio Giuseppe Verdi di Milano-ban, a Théâtre des Champs-Élysées-ben, a Salle Gaveau-ban, a hamburgi Elbphilharmonie-ban.
Repertoráján Bach, Beethoven, Brams, Csajkovszkij, Saint Säens művei egyaránt szerepelnek.
Rendszeres résztvevője nemzetközi zenei fesztiváloknak, többek között a Verbier Fesztiválnak, a Pâques - Aix-en-Provence-i Fesztiválnak, a rigai Jurmala Zenei Fesztiválnak, a Gstaad Menuhin Fesztiválnak, a Luganói Progetto Martha Argerich Fesztiválnak, a Sommets musicaux de Gstaadnak, a Rotterdami Gergiev Fesztiválnak, a Balti-tengeri Fesztiválnak, a Fehér Éjszakák Fesztiváljának, a Tanglewood Zenei Fesztiválnak, a Blossom Zenei Fesztiválnak, a Pacific Zenei Fesztiválnak, az ausztriai Corinthian Summer Music Festivalnak, a Colmar Fesztiválnak.
Kamarazenészként olyan művészekkel dolgozott együtt, mint Emanuel Ax, Ivry Gitlis, Sergei Babayan, Martin Fröst, Renaud Capuçon, Alexander Romanovsky, Maxim Vengerov, Shlomo Mintz és Denis Matsuev.
Számos díjat kapott, többek között a 2016-os Vlagyimir Szpivakov Nemzetközi Hegedűverseny 1. díját, a Nemzetek Fesztiváljának "Az év fiatal művésze 2017" díját, a "Premio Batuta" díjat Mexikóban, valamint az "Excelentia Award" díjat a spanyol királynő tiszteletbeli elnöksége alatt.
Dohnányi Ernő - Ünnepi Nyitány (Festival Overture) Op. 31
Camille Saint-Saëns: III., h-moll hegedűverseny, op. 61
Pjotr Iljics Csajkovszkij V. szimfónia e-moll, op. 64
Káli Gábor karmester
Káli Gábor zongora és karmesteri tanulmányokat folytatott a budapesti Zeneakadémián, majd karmesteri tanulmányait Berlinben folytatta tovább. A Német Zenei Tanács Karmesterfórumának tagjaként részt vett Kurt Masur és Colin Metters mesterkurzusain, de tanult Eötvös Péternél, Bernard Haitinknál és David Zinmannál is.
Több évet töltött el a Nürnbergi Operaházban, először második karmesterként, majd 2015-től mint a ház első karmestere és zeneigazgató-helyettese. Tucatnyi operaprodukciót vezetett: Wozzeck, Bohémélet, Attila, A holtak házából Álarcosbál, Rigoletto, Gyöngyhalászok, Arabella, Otello. Vendégkarmesterként rendszeresen szerepelt Németország különböző operaházaiban. Jelenleg szabadúszó dirigensként dolgozik.
Nem mindennapi évadot zárt 2018 nyarán. Miután az év elején elnyerte a Hong Kongi Nemzetközi Karmesterverseny első díját és zenekari díját, augusztusban megnyerte a Nestlé és a Salzburgi Fesztivál rangos karmesterversenyét, így 2019-ben a Bécsi Rádiózenekar élén debütálhatott - óriási sikerrel - a világhírű Salzburgi Ünnepi Játékokon.
A kiváló karmester 2018/19-ben Verdi Rigolettoját vezényelte a düsseldorfi Deutsche Oper am Rhein-ban és Mozart Varázsfuvolájával debütált a müncheni Gärtnerplatz Színházban. Novemberben a Taiwani Nemzeti Szimfonikus Zenekarral lépett fel. Március végén-április elején a beteg Iván Fischer helyett nagy sikerrel beugrással vezényelte a világhírű Budapesti Fesztiválzenekart az együttes európai-amerikai turnéján többek között a Hamburgi Elbfilharmonie-ban és a Párizsi Filharmóniában. A szezon hátralevő részében Portugáliában lépett fel a Kölni Kamarazenekarral és a nagyszerű Skót Kamarazenekarral turnézott.
Christian Thielemann meghívására Varázsfuvola előadásokat vezényelt a drezdai Semperoperben és az ő hangversenyével nyílt meg az 2019-es linzi Bruckner Fesztivál Linzben. Négy különböző magyarországi szimfonikus zenekarnál mutatkozott be és Finnországban, Írországban, Lengyelországban koncertezett.
A következő évadokban olyan zenekarokat vezényel, mint az Orchestre de Paris, a Lausanne-i Kamarazenekar, a Singapore-i Szimfonikus Zenekar, Borusan Istambul Szimfonikus Zenekar, Szlovák Filharmonikus Zenekar a Budapesti Tavaszi Fesztiválon. Újra fellép a Bécsi Rádió zenekarral, ezúttal a Bécsi Musikvereinban és operaelőadásokat és premiert vezényel a Müncheni Állami Operaházban, a Hamburgi Operában és visszatérő vendégként a Drezdai Semperoperben.
Káli Gábort a HarrisonParrott, világhírű zenei ügynökség képviseli.
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
A Nemzeti Filharmonikus Zenekar, Magyarország vezető szimfonikus zenekarainak egyike, 2023 tavaszán ünnepli fennállásának százéves jubileumát.
A Ferencsik János és Kobayashi Ken-Ichiro nevével fémjelzett korszakok után új fejezet kezdődött a zenekar történetében, amikor 1997-ben Kocsis Zoltán lett főzeneigazgatója. Az ezt követő két évtized során a zenekar megújult, nemzeti szimfonikus együtteshez méltó sokoldalúsággal nemcsak klasszikus műveket, hanem a repertoárról korábban hiányzó fontos alkotásokat is megszólaltat, a közelmúlt és napjaink magyar zenéjét is megismertetve közönségével. Kocsis Zoltán halála után 2017 márciusától 2020 augusztusáig a zenekarnál korábban éveken át első állandó karmesterként közreműködő, komoly nemzetközi karriert maga mögött tudható, Liszt Ferenc-díjas Hamar Zsolt töltötte be a Nemzeti Filharmonikusok zeneigazgatói posztját.
A Zenekar a jubileumi évadot 2022. őszétől új főzeneigazgatója, Vashegyi György irányításával indítja.
Vashegyi György 1992 óta a Zeneakadémia tanára, jelenleg egyetemi docens, valamint a 2010-ben, vezetésével megalakult Régi-zene tanszéki csoport irányítója. Munkájának elismeréseképpen 2008–ban Liszt-díjban, 2015-ben pedig „Magyar Érdemrend Lovagkereszt Polgári Tagozat” kitüntetésben részesült. 2021-ben a francia állam a kitüntető Chevalier de L’Ordre des Arts et des Lettres, azaz „a Művészetek és Irodalom Érdemrendjének lovagja” címet adományozta számára.
A Nemzeti Filharmonikus Zenekar az elmúlt évtizedekben mintegy 40 országban közel 330 külföldi turnékoncertet adott. Kocsis Zoltán vezetésével olyan neves helyszíneken és fesztiválokon lépett fel, mint a New York-i Avery Fisher Hall, a tokiói Suntory Hall, a birminghami Symphony Hall, az athéni Megaron, a bukaresti Enescu Fesztivál, a Colmari és a Kanári-szigeteki Fesztivál, bogotai Beethoven Fesztivál; 2011-ben, a Liszt-év alkalmából a brüsszeli Bozar Központban és a Vatikánban játszott, a XVI. Benedek pápa tiszteletére adott koncerten. Az együttes rendszeresen visszatér többek között Franciaországba, Japánba, Németországba, Romániába, Spanyolországba, Szlovákiába és Szlovéniába. Az utóbbi években felléptek Bogotában, Isztambulban, Dél-Koreában, Kínában és Svájcban is.
2023. januárban újra Japánban turnéznak Kobayashi Ken-Ichiro vezetésével.
Magyar Nemzeti Táncegyüttes:
SZABADSÁG, SZERELEM!
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
Zs. Vincze Zsuzsa- Zsuráfszky Zoltán:
SZABADSÁG, SZERELEM!
Tánc-szín-játék Petőfi Sándor életéről
Magyar Nemzeti Táncegyüttes
2023. június 4. vasárnap 20:00 (esőnap: június 5.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Nem született még magyar költő, aki több ihletet merített volna a népköltészetből, mint Petőfi Sándor, s nem volt rajta kívül költő, akinek költészete nagyobb hatással lett volna a magyar népköltészetre és arra, hogy irodalmunk nemzetivé válhasson.
A két évszázaddal ezelőtt született géniusz kalandos életéről készült tánc-szín-játékban a magyar néptánc és a magyar népzene; hagyományos örökségünk tisztasága és természetessége méltó környezetet teremt Petőfi halhatatlan költeményeinek.
A Magyar Nemzeti Táncegyüttes, mint az ország legnagyobb létszámú hivatásos táncegyüttese budapesti amatőr táncosokkal kiegészülve látványos és izgalmas produkciót ígér az ország legnagyobb szabadtéri színpadán.
Közreműködik:
Herczegh Péter
a Nemzeti Színház színművésze
Társrendező, koreográfus:
Zs. Vincze Zsuzsa
Harangozó-díjas, Érdemes Művész
Rendező-koreográfus:
Zsuráfszky Zoltán
Kossuth-díjas, Kiváló Művész
Szomor – Pejtsik – Miklós: BÁTHORY ERZSÉBET musical
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
-
Szereposztás
-
Felvezető programsorozat
Szomor – Pejtsik – Miklós:
BÁTHORY ERZSÉBET
musical
2023. június 10. szombat 20:00 (esőnap: június 11.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Az előadás megtekintése 12 éven aluliak számára nem ajánlott.
A Margitszigeti Színház és a Kolozsvári Magyar Opera közös előadása
A 2012-es ősbemutató után 2023. nyarán újra bemutatásra kerül a fergeteges sodrású előadás a Margitszigeti Színház és a Kolozsvári Magyar Opera közös produkciójaként.
A látványos előadás egy máig vitatott, legendás nőalakot dolgoz fel, stílus- és műfajteremtő formában. A Báthory Erzsébet című musical-opera Báthory Erzsébet rejtélyes történetét mutatja be.
Legenda vagy valóság? Koncepciós ügy vagy beteljesületlen szerelem? Gyilkos vagy áldozat? Báthory Erzsébet: a nő, az anya, a feleség, a szerető. A féltékenység és hatalomvágy által ostromolt erős, ám érző nőalakot festi elénk a nagy ívű dallamvilággal megalkotott, operai igénnyel megkomponált musical. Alakja itthon és külföldön is számos irodalmi mű, vers, regény és film ihletőjéül szolgált, hiszen egyszerre van jelen benne titok, féltékenység, szerelem, vágy, erotika, érzékenység és szadizmus.
A musical-opera szövegkönyvét Miklós Tibor (Anna Karenina, Abigél, Légy jó mindhalálig, Menyasszonytánc, Sztárcsinálók) írta, zenéjét Szomor György (Diótörő és Egérkirály, Monte Cristo grófja, Robin Hood) szerezte. Az előadást Bagó Bertalan álmodta színre Vereckei Rita díszlet- és Kiss Bori jelmezterveivel, a koreográfus Novák Péter.
Hamarosan újjáéled a legenda!
BÁTHORY ERZSÉBET
musical - opera két felvonásban
Zene: SZOMOR GYÖRGY
Szövegkönyv és dalszövegek: MIKLÓS TIBOR
Hangszerelő: PEJTSIK PÉTER
Vezényel: Kulcsár Szabolcs
Báthory Erzsébet: Benedekffy Katalin
Walter: Szemenyei János
Thurzó: Szilágyi János
Nádasdy Ferenc: Laczkó V. Róbert
Caravaggio: Farkas Loránd
Darbúlia: Veress Orsolya
László atya: Mányoki László
Írnok: Szacsvai Zsigmond
Kobzos krónikás: Gergely Arnold
Kamasz Erzsébet: Kun Brigitta Boglárka
Kamasz Ferenc: Gecse-Borgovan Egon
Násznagy: Gergely Elek
Viola: Jordán Éva
Dorottya: Hary Judit
Gerhard: Ádám János
Franz: Berciu Samu
Schrank: Jakab Zoltán
Dadus: Mányoki Mária
Fickó: Peti Ottó
Rozi: Kerekes Mária
Cselédlány: Popovici Zsófia
Vő I.: Rigmányi István
Vő II.: Kovács Ferenc
Vendég úr I.: Petres István
Vendég úr II.: Naphegyi Béla
Volt fegyenc: Plesa Róbert
Bolyki: Rigmányi István
Legény: Rétyi Zsombor
Egy katona: Gergely Arnold
Őr: Rétyi Zsombor
Báthory tisztje: Varga Attila
Halott nők:
Biró Anna, Kerekes Mária, Kolcsár Katalin, Barazsuly Erzsébet, Berecz Zsejke, Popovici Zsófia, Szakács Ágnes, Salamon Ildikó
Díszlettervező: Vereckei Rita
Jelmeztervező: Kiss Borbála
A díszlettervező munkatársa: Venczel Attila
A jelmeztervező munkatársa: Kiss Zsuzsanna
Karigazgató: Kulcsár Szabolcs
Hangversenymester: Barabás Sándor, Ferenczi Endre
Korrepetitor: Incze G. Katalin, Horváth Zoltán, Nagy Gergő
Ügyelő: Venczel Péter
Súgó: Kondrát Bea
Rendező: Bagó Bertalan
Koreográfus: Novák Péter
Producer: Bán Teodóra
A rendező munkatársa: Gombár Annamária
A koreográfus munkatársa: Molnár Éva, Rusu P. Gabriela
Vegyen részt a programjainkon és ismerje meg az igazi Báthory Erzsébetet és elképesztő bűnperének részleteit! Nyomozza ki velünk az igazságot!
A műfajában és témájában egyaránt úttörőnek számító Báthory Erzsébet című opera-musical június 10-i bemutatójának felvezetőjeként több hónapon átívelő program-sorozat márciusban egy online kvízsorozattal indult. Áprilisban pedig egy kezdetben online, június 10-én pedig a Margitszigeti Színház terében, a kerengőben zajló perjátékkal folytatódik az izgalom, amit a nagyszabású előadás zár majd le.
Rejtélyek és a titkok
A rejtélyek és a titkok képesek többszáz éve történt eseményeket is az érdeklődés fókuszában tartani. A magyar történelem egyik legnagyobb, lényegében mind a mai napig megoldatlan, rejtélye, a híres grófnő, Báthory Erzsébet története közel 400 éve tartja lázban a tudományos és művészi szférát.
„Báthory Erzsébet ma a világon a legismertebb tömeggyilkos. 650 fiatal lány meggyilkolásával vádolták, de soha nem ítélték el. Élete utolsó négy évét saját várában, Csejtén töltötte háziőrizetben. Az, hogy nem született ítélet, hogy a korabeli igazságszolgáltatás nem zárta le, hanem nyitva hagyta az ügyét, jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy meginduljanak a találgatások, elinduljon a mítoszképződés. A magyar olvasó nem is gondolná, de Báthory Erzsébet alakja az európai kultúrában, különösen az angolszász világban egyet jelent az örök életű vámpírral. Több tucat könyv és számos film dolgozta fel a köré szövődött legendát” – írta róla szóló könyvében Várkonyi Gábor történész, a Margitszigeti Színház grandiózus projektjében is közreműködő szakértő.
A Perjáték
Az ELTE jogász hallgatóiból álló csapata különleges feladatra vállalkozott. Létrehozták a Perjátszó Kört, ahol a színház és a jog egyesül. A történelem híres jogi eseteit szakmailag hitelesen, de színházilag élvezetesen tárják elénk.
A Perjátszó Kör 2023-ban Báthory Erzsébet perét dolgozza fel. Elhozzák azt a regét, amelyet csak kevesen meséltek még el. Valóban egy szörnyeteg volt Báthory, vagy csak tőrbe csalták? Mondhatnak ítéletet a vádlott háta mögött? Tényleg létezett a XVII. század elején a "fake news" jelenség? Min alapszik Erzsébet öröksége? A hűségen vagy a kiontott véren? A Perjátszó Kör előadásából kiderül.
Tudnivalók
A különleges előadást június 10-én 17 órától láthatja a Margitszigeti Színház közönsége a színház kerengőjében.
Helyfoglalás érkezési sorrendben 16:30-tól.
Az ingyenes előadáson azok vehetnek részt, akik a Báthory Erzsébet című produkciónkra jegyet váltottak.
A regisztráció során kérjük, adja meg az esti musical előadásra váltott jegyének vonalkód-számát és töltse ki az adatlapot.
Báthory Erzsébet- Gyilkos vagy Áldozat? kiállítás a Víztoronyban
A Perjátékot követően a musical előadás előtt, a Víztoronyban nyílik meg a Báthory Erzsébet életét bemutató kiállítás, melynek megnyitója ingyenesen megtekinthető.
Az eredeti dokumentumok másolatait is bemutató kiállítást megnyitja: Dr. Kisteleki Károly adjunktus Ph.D az ELTE Perjátszó Kör vezetője.
Részletes program:
16:30
Helyfoglalás a Perjátékra
17:00
Perjáték (Kerengő)
18:30
Báthory Erzsébet – Gyilkos vagy áldozat
Kiállításmegnyitó (Margitszigeti Víztorony)
20:00
Báthory Erzsébet musical előadás
CHICO AND THE GYPSIES
Előzenekar: Romengo
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
-
Előzenekar: ROMENGO
-
Közreműködők
CHICO AND THE GYPSIES
koncert
2023. június 14. szerda 20:00 (esőnap: június 15.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Előzenekar: ROMENGO
Vérpezsdítő hangulat, hatalmas buli, egy valódi nyáresti szórakozás! Ezt ígéri a Chico and the Gypsies koncertje. A legendás Gipsy Kings alapítója olyan világhírű slágerekkel érkezik majd, mint a Bamboleo, a Djobi, Djobi és a Ben Ben Maria. Zenekarával forró hangulatot idéz meg, újult erővel és friss hangzással.
Chico Bouchiki marokkói – algériai családból származik, Provenceben nőtt fel. 16 évesen kezdett gitározni, hamarosan tanítványként a Reyes zenészcsaláddal barátkozott össze, és ekkor került a flamenco, a cigány, valamint az afro-kubai stílusok hatása alá. José Reyes-szel közösen alapították meg a Gypsy Kings-t, ahol nemcsak zenekar-alapítóként, de számos sláger társszerzőjeként is szerepelt Chico. 1992-ben önállósodott, s megalapította saját – héttagú - zenekarát, a Chico & The Gypsies-t. Zenéjüket a rumba, a katalán, a flamenco, valamint a latin-pop és rock stílusjegyei hatják át. A zenekar elkötelezett szabadság- és békeharcos, 1996-ban Chico-t az UNESCO Tiszteletbeli Nagykövetévé is választották. Hitvallása, hogy a jó zene nem ismer határokat, a zene híd, illetve kapocs az emberek között.
Világszerte számos művésszel készítettek és készítenek közös felvételeket, ők az első francia a zenekar, amely az USA-ban lemezeladása révén platinalemezt kapott.
A Chico and the Gypsies vlágszinten is a legjelentősebb cross-over produkció, megelőzve még a Buena Vista Social Klub-ot is. Leghíresebb daluk a „Bamboleo”, mely tüzes temperamentumával minden idők legnagyobb cigány himnusza. Zenéjüket áthatják a Katalóniától Dél-Franciaország mediterrán régióiig terjedő cigány hagyományok.
A Romengo a nagyecsedi oláh-cigány hagyományon alapuló cigányzenét játssza, feldolgozásaiban és saját szerzeményeiben egyaránt. Legfőbb ékessége Lakatos Mónika szívbe markoló hangja és éneke, de sikerük hangszeres és stiláris gazdagságuknak is köszönhető.
Lakatos Mónika 2020-ban világzenei WOMEX-életműdíjat kapott, első roma származású művészként. 2022-ben Kossuth-díjjal is elismerték előadóművészi munkáját, valamint az autentikus oláh cigány kultúra hagyományainak átörökítésében végzett kiemelkedő, elhívatott tevékenységét.
A Romengo zenéjét a kulturális gyökerek tisztelete és a megújulás jellemzi. Saját bevallásuk szerint az oláh-cigány zene határai túlnyúlnak az országén, ezért kerülnek dalaikba más zenei stílusok hatásai is.
A Romengo a magyarországi roma folk egyik legrangosabb együttese.
Tagok:
Lakatos Mónika - ének
Rostás "Mazsi" Mihály - ének, gitár, szájbőgő
Lakatos "Guszti" János - kanna, tánc, szájbőgő
Kovács Misi - hegedűs
Novák Csaba - nagybőgő
Jalhoul Bouchikhi (Chico) - együttes vezető - gitár/ének
Manuel Deleria - gitár/ének
Rosendo Gomez - szóló gitár
Jean Claude Vila - gitár/ének
José Reyes - gitár/ének
Giovany Buche - gitár/ének
Jean Philip Steverlynck - hegedű
Christophe Deleria – dob
François Santiago - zongora
Antoine Ballester – basszusgitár
Ben Chaa Abbas –ütőhangszerek
28. DUNA KARNEVÁL
Nemzetközi Kulturális Fesztivál
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
28. DUNA KARNEVÁL
Nemzetközi Kulturális Fesztivál
2023. június 16. péntek 20:00 (esőnap: nincs)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
NEMZETKÖZI KULTURÁLIS FESZTIVÁL
28. Duna Karnevál Gála
A karneváli események koronája minden évben a Margitszigeti Szabadtéri Színpad mesés környezetében bemutatott gálaműsor, a külföldi és hazai táncegyüttesek közel 300 művészének egyedülálló, közös műsora.
I. VILÁGKARNEVÁL
Az este első részében bemutatkoznak a karneválra meghívott külföldi tánc és zenei együttesek Georgiától az USA-ig.
II. TÁNCHIMNUSZ, A haza fényre derül
A második felvonásban egy művészi együttműködésben megvalósuló előadást láthatunk Tánchimnusz címmel, mellyel a Himnusz előtt tisztelgünk, megszületésének kétszáz éves évfordulója alkalmából.
Nemzeti imádságunk valamennyi magyar ember szívének legmélyéről szól. A Kölcsey által megfogalmazott gondolatok bátor, szabad asszociációját táncban és zenében fogalmazzák meg az alkotók. A tánckoncert megidézi a Szent Istváni Magyarország szellemiségét, összekötő híd szerepét kelet és nyugat között, a magyarság felemelkedését és dicsőséges létét a Kárpát-medencében.
A Magyar Állami Népi Együtteshez és Duna Művészegyütteshez a Magyar Táncművészeti Egyetem végzős táncművészei csatlakoznak. Hol a szolisztikus megfogalmazás, máskor a táncközösségre komponált jelenetek, a mintegy száz táncos elsöprő energiájú előadása varázsolja el a nézőt.
Közreműködik:
Baatarjav Erdene, Bolormaa Purevjav
(Mongólia)
Koreográfusok:
Ágfalvi György, Farkas Máté, Fitos Dezső, Kocsis Enikő
Zene:
Cserta Balázs, Dulai Zoltán, Kelemen László
Szerkesztő koreográfus:
Juhász Zsolt
Harangozó Gyula-díjas
Zenei vezető:
Pál István Szalonna
Liszt Ferenc-díjas, érdemes művész
Koreográfus - rendező:
Mihályi Gábor
Kossuth- és Harangozó Gyula-díjas, érdemes és kiváló művész
a Magyar Állami Népi Együttes vezetője
Az est rendezője:
Mucsi János
Harangozó Gyula-díjas, érdemes művész
10. Színházi Olimpia Záróeseménye
Bartók: A CSODÁLATOS MANDARIN
Ravel: BOLERO
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
Bartók Béla A csodálatos mandarin helyett:
In memoriam Bartók, Binder Károly és Varga Gábor zongoraművészek improvizatív zenéjére táncelőadás
Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja, koncert Bogányi Gergely és Boros Misi zongoraművészek előadásában
A műsor további része változatlan.
Szíves megértésüket köszönjük!
-
Ajánló
-
Szent Iván éjszakai fényfestés, séta az éjszakában
10. Színházi Olimpia Záróeseménye
Bartók Béla: A CSODÁLATOS MANDARIN
Maurice Ravel: BOLERO
2023. június 24. szombat 21:00 (esőnap: június 25.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Műsoridő: kb. 1 óra 20 perc (szünet nélkül)
Bartók Béla A CSODÁLATOS MANDARIN és Maurice Ravel BOLERO című legendás szerzeményeire készültek táncművek a Soproni Petőfi Színház és a Forrás Színház országosan egyedülálló koprodukciójában, az InterEUropa Balett előadásában külföldi sztártáncosokkal úgy, hogy különleges élményként, soha nem látott formációban a világhírű Bogányi Gergely Kossuth-díjas zongoraművész, Boros Misi, a Virtuózok győztese, a zongora hercege, Binder Károly Erkel Ferenc-díjas, nemzetközi hírű jazz-zongorista, zeneszerző és Varga Gábor, a hazai jazz kiemelkedő zongoristája játsszák a darabokat koncertszerűen a magyar fejlesztésű Bogányi-zongorákon, a 10. Színházi Olimpia Záróeseményén, a Margitszigeti Színház nagyszínpadán.
I. rész
Bartók Béla: A CSODÁLATOS MANDARIN
Előadja két zongorán:
Bogányi Gergely és Boros Misi
Táncolják:
Mandarin - Michail Sosnovschi
A lány - Iryna Tsymbal
Öreg gavallér - Demcsák Ottó
Diák - Valerio Testoni
Csavargó I. - Florient Cador
Csavargó II. - Ruslan Soengoshev
Csavargó III. - Füsi Zsolt
II. rész
Maurice Ravel: BOLERO
Előadja két zongorán, négykezes zongorajátékkal:
Bogányi Gergely, Boros Misi, Binder Károly, Varga Gábor
Táncolják:
Nichika Shibata
Claudia Sachetti
Rachel Carrier
Paksi Fruzsina
Szalai Réka
Florient Cador
Valerio Testoni
Ruslan Soengoshev
Füsi Zsolt
A Bogányi-zongorákon a műveket előadják:
Bogányi Gergely
Boros Misi
Binder Károly
Varga Gábor
Díszlet: Tóth Kázmér
Jelmez: Friderike Singer
Fény: Madarász János
Koreográfus: Michael Kropf
Rendező:
Pataki András
Forrás Produkció
Együttműködő partnerek:
Színházi Olimpia Nonprofit Kft
InterEurópa Balett
Europabalett St.Pölten
Margitszigeti Színház Nonprofit Kft.
Színházi Olimpia zárórendezvénye
Rendhagyó előadás a Margitsziget fái között a szabadtéri színpad körül. A nézők elmerülnek Szent Iván éjszaka varázslatos világába, hogy felfedezzék az erdő misztikumát. A fénysugarak felfedik a természet- és a fák szépségét, és testüket az őket beborító ködbe vonják. Különböző művészetek figurái népesítik be a varázslatos éjszakát.
A Teatro Potlach előadása a Színházi Olimpia záróünnepségeként az Aesop Studio, a Quiet Ensemble és a Teatro tascabile di Bergamo (Olaszország), a Fővárosi Nagycirkusz, a Budapest Bábszínház, a Zeneakadémia, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes, a Sárközi Gyula Társulat és a Madách Táncművészeti Iskola növendékei együttműködésével jön létre.
A Múzeumok Éjszakáján a Margitszigeten közösen vetjük bele magunkat és áldozunk a művészetek oltárán, a múzsákat hívva segítségégül. Budapest, ezen az éjszakán ébren van! Polgárai, a színházba járó közönség, a tartalmas kikapcsolódást keresők, és minden kalandra vágyó ember korosztályoktól függetlenül utazhatja be és fedezheti fel a Nap és éj egyenlőség éjszakájának kihívásokkal teli, megismételhetetlen csodáját.
A csoda ott van, ahol te vagy!
ZSÉDA
DÍVA
A koncert-show
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
ZSÉDA
DÍVA
A koncert-show
2023. július 1. szombat 20:00 (esőnap: július 2.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Vendég: Talamba Ütőegyüttes
Csoda és titok a Margitszigeten, ami megdobogtatja a szíved!
Eddig még sosem látott, nagyszabású koncerttel érkezik hazánk legelbűvölőbb dívája, Zséda a Margitsziget színpadára. Az énekesnő elegáns és kifinomult stílusa a produkció minden pillanatában megjelenik majd a színpadon, egyszerre mutatja majd meg hódító és érzelmekkel teli énjét legszebb dalain keresztül.
Zséda egy valódi DÍVA! Az egész estén átívelő show-műsorban az érzéki, mégis bensőséges dalain át megjelenik érzelemdús gondolatvilága. Ezek a jól ismert dalok minden szónál többet mondanak, ha lelkünk titkairól van szó.
Több mint húsz esztendőre visszatekintő pályafutása alatt Zséda több tucat toplistás slágerrel örvendeztette már meg rajongóit. Nyolc albumával, ő a legtöbb lemezt megjelentett női előadó az országban. Ennyi év, ennyi lemez, ennyi dal kapcsán számos arcát láthatta, megismerhette már a közönség. A Fekete rúzs femme fatale-jában a Szeress most naivájában, vagy épp az Életben maradni pörgős ritmusában mindvégig ott volt Zséda lírai oldala is. A Motel, a Mindhalálig, vagy éppen a Helló mind ennek a vonalnak az ékkövei.
Mindenkinek van egy titkos kedvence, ami egyenesen a szívéhez szól, egy dal, ami hol édes, hol melankolikus romantikájával a legszenvedélyesebb énjét szólítja meg. Megérdemelnek ezek a dalok egy estét, amikor övék a főszerep, egy estét, amikor a Margitsziget varázslatos légkörében egy nagyívű, finomsággal és eleganciával fűszerezett koncerten elevenedik meg minden, ami miatt annyira rajongunk Zsédáért!
A látvány, a hangszerelés, a vendégek, a tánc egyvelege mind ehhez a hangulathoz tesznek majd hozzá, a végeredmény pedig egy felhőtlen szórakozással teli, tökéletes nyári este a Margitszigeti Színházban Zsédával és zenekarával.
Lehár Ferenc: LUXEMBURG GRÓFJA
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
-
Szereposztás
Lehár Ferenc:
LUXEMBURG GRÓFJA
operett
2023. július 8. szombat 20:00 (esőnap: július 9.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Műsoridő: kb. 200 perc, 1 szünettel
A Margitszigeti Színház és a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház közös szabadtéri bemutatója.
„Csak non-stop dínom-dánom, míg élek meg nem bánom. A jelszó: élj a mának csak, nincs, ami ennek gátat szab…”
Sir Basil szerelmes Angèle Didier-be, az Opera ünnepelt énekesnőjébe. Feleségül is venné, de a társadalmi elvárásokra is tekintettel kell lennie – nem házasodhat rangján alul. Ezért olyan arisztokratát keres, aki hajlandó Angèle-lel rövid ideig tartó látszatházasságra lépni, hogy majd előre megállapodott válásuk után ő kössön házasságot a színház csillagával. E célra kiválóan alkalmas René, Luxemburg grófja, aki egy komoly összegért cserébe vállalkozik arra, hogy Angèle-t feleségül vegye anélkül, hogy valaha látta volna. Basil kérésére a szertartáson is egy spanyolfal választja el egymástól az ifjú párt, mindössze a kezük találkozik a gyűrűhúzáskor, s egy kézcsók a hitvesi pecsét. Angèle és René nem sokáig maradnak ismeretlenek egymás számára, válásukkal pedig életük egyik legnagyobb megpróbáltatása vár rájuk.
„Jobbra ön, balra én, különös tünemény. Átmeneti, ez a lényeg, ideális így az élet!”
Rendező: SZENTE VAJK
Lehár Ferenc:
LUXEMBURG GRÓFJA
operett
írta: Szente Vajk és Galambos Attila
Alfred Willner és Robert Bodanzky műve alapján
eredeti dalszöveg: Gábor Andor
Sir Basil, a McDonald-szigetek kormányzója: JÁRAI MÁTÉ
René Fouché, festő, Luxemburg grófja: KOLTAI-NAGY BALÁZS
Angèle Didier: BORI RÉKA
Armand Brissard, festő: ORTH PÉTER
Juliette Vermont: SZABÓ DOROTTYA
Kokozov grófnő: HAJDÚ MELINDA
McCafé, kabinetfőnök: JANKOVICS ANNA
Big Mac, testőr: FERENCZ BÁLINT
McDrive, sofőr: VARGA-HUSZTI MÁTÉ
Esküvőszervező: PÁL ATTILA
Jacques, az apacs: ARADI IMRE
Pélégrin, anyakönyvvezető: LAKATOS MÁTÉ
Sidonia: VENCZLI ZÓRA
valamint a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház énekkara, balett-tagozata és zenekara
Zenei vezető: Károly Kati
Karmester: Drucker Péter, Iván Sára
Jelmeztervező: Kovács Yvette Alida
Díszlettervező: Rákay Tamás
Koreográfus: Túri Lajos Péter
Fénytervező: Madarász János
Rendező: SZENTE VAJK
Súgó: Patyi Szilvia
Ügyelő: Csitári Tamás, Stolz Dávid
Rendezőasszisztens: Sirkó Anna
Maribori Balett: Rómeó és Júlia
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
-
Szereposztás
-
Valentina Turcu koreográfus
-
Ionut Dinita
-
Darai Tamás
Szereplőváltozás!
A Rómeót alakító Darai Tamás táncművész sajnálatos sérülése miatt, a mai előadásban Ionut Dinita a szerep másik táncosa lép fel.
Maribori Balett
Valentina Turcu, Szergej Prokofjev:
Rómeó és Júlia
balett
2023. július 13. csütörtök 20:30 (esőnap: július 14.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Műsoridő: kb. 100 perc szünet nélkül
https://www.youtube.com/watch?v=QlSqfp7ESlc
A Maribori Szlovén Nemzeti Színház Balettegyüttesének karizmatikus táncosait a nagysikerű margitszigeti előadásuk után 2023 nyarán Valentina Turcu által koreografált Rómeó és Júlia balettben láthatja újra a közönség. A koreográfus esszenciálisan alkotja újra a darabot, Shakespeare klasszikus művéhez híven. A különleges módszerrel az érzelmi hatásokat a maximumra fokozzák, 80 percbe sűrítve! Az előadás felrepíti, magával ragadja a nézőt, akit az előadás az utolsó pillanatig nem enged el. A legutolsó mozdulatban és a zene utolsó hangjában is végig benne tartja a közönséget, így az élmény örök emlék marad.
Rómeó szerepében Darai Tamás
Rendező: Valentina Turcu
A balett-rendezés az ellenséges környezet és a romboló kapcsolatok miatt feláldozott örök szerelem portréját mutatja be. Az alkotás a reneszánsz festészet és építészet ikonográfiáját idézi, mégis magában foglalja az örök szerelem utáni vágyakozás kortárs aktualitását.
Az élet "éhsége" és a szerelem új megtapasztalása - érzékiség, kegyetlenség és szenvedély - áll a feloldhatatlan drámai konfliktus középpontjában, amely két fiatal idealista tragikus végéhez vezet. Júlia felismerése az elkerülhetetlen végzetes vég előtt úgy jelenik meg, mint belső utazás a lélek legmélyebb, árnyékos területein, miközben az Igazság és a Szerelem mellett kötelezi el magát, és végül egyesül a Legmagasabbal.
JÚLIA - Catarina de Meneses
RÓMEÓ - Tamás Darai
MERCUTIO- Andrea Schiffano
TYBALT - Sytze Jan Luske
BENVOLIO - Yuya Omaki
PARIS - Lucio Mouttone
CAPULETNÉ - Tanja Baronik
CAPULET- Sergiu Moga
MONTEGUENÉ - Evgenija Koškina
MONTEGUE - Tiberiu Marta
JÚLIA DJKÁJA- Helena Klasič
KURTIZÁNOK- Branka Popovici / Olesja Hartmann Marin
MAB- Asami Nakashima
BOHÓCOK- Tomaž Golub, Mateo Magallotti, Aleksandar Trenevski
LŐRINC BARÁT - Marin Turcu
CAPULET CSALÁD - Asami Nakashima, Hristina Stoycheva, Monja Obrul, Beatrice Bartolomei, Tea Bajc
Cristian Popovici, Davide Buffone, Tomaž Golub, Christopher Thompson
MONTAGUE CSALÁD - Ema Perić, Ines Uroševič, Mina Radaković, Satomi Netsu
Alexandru Pilca, Mircea Golescu, Matteo Magallotti, Aleksandar Trenevski
Valentina Turcu klasszikusan képzett balett szólista és koreográfus, aki ma Szlovénia és a szomszédos országok egyik legelismertebb és legjelentősebb művésze. Alkotásai a koreográfián és a színpadi mozgástervezésen túl műfajilag és stilárisan is kiterjednek operák, drámák, koncertek és balett-estek koreográfiájára, a többszörösen díjazott egész estés balettektől a kortárs egyfelvonásosokig és koreográfiai miniatűrökig. Életműve, amely több mint 130 általa alkotott vagy társművészekkel létrehozott balett-, dráma- és operaprodukciót tartalmaz, nemcsak korszakos alkotói potenciáljáról, hanem sokoldalú és rendkívül rugalmas színházi intuíciójáról is tanúskodik, amelyet a közelmúltban drámai előadások nagy sikerű
rendezései is igazoltak.
Valentina Zágrábban született, és már nagyon korán felfedezte a színház és a táncművészet iránti mély szenvedélyét, melyet elsősorban szülei, a nemzetközileg elismert balettművészek, Marin Turcu és Maja Srbljenović Turcu irányítottak. A tökéletesség és az új kihívások iránti olthatatlan vágya saját mozgásvirtuozitásának fejlesztésére a neves lausanne-i Béjart Baletthez vezette, ahol a legendás koreográfus és balettmester, Maurice Béjart figyelmes mentorálása alatt fejlesztette ki egyedi koreográfusi kézjegyét és táncos kifejezőerejét, számos Béjart-
koreográfiában lépett fel.
Miután visszatért Szlovéniába, hamarosan az egyik technikailag legkifinomultabb és legkifejezőbb erejű táncosnővé vált, először Clug Tango című koreográfiai debütálásában, majd klasszikus és neoklasszikus balett és kortárs tánc más szólószerepeiben bizonyította tehetségét, mély nyomot hagyva a kritikusokban és a közönségben Szlovéniában és külföldön egyaránt. Koreográfusként 2007-ben debütált, amikor a Maribori Balett számára megalkotta La Callas című koreográfiáját, amelyet az operaművészet ikonjának szentelt, ezzel ráirányítva a figyelmet a különböző művészeti formák integrálásához való egyedi hozzáállására. A következő években még nagyobb nemzetközi elismerést szerzett pszichológiailag mélyreható és esztétikailag csiszolt koreográfiáival, mint például a Carmen (HNK Split, 2011), Bolero (HNK Split, 2011).
Nagy művészi áttörése 2013-ban történt a Rómeó és Júlia című drámai balett szerzői koreográfiájával (Szergej Prokofjev zenéjére), amelyet a Maribori Balett számára készített, és amelyért megkapta a rangos Pie és Pina Mlakar-díjat. Ahogy a Szlovén Balettművészek Szövetségének szakértő zsűrije megjegyezte: "Valentina Turcu új mércét állított fel a kortárs klasszikus balett minőségében és kifejezésmódjában". A következő két évben a Rómeó és Júlia című balett nagy sikert aratott a Rigai Lett Nemzeti Színházban (2014), az Opera Metz Métropole-ban (2015) és a Kolozsvári Nemzeti Operában (2023).
További jelentős sikerei közé tartozik az Anna Karenina (HNK Zagreb, 2014), a Veszedelmes viszonyok (2014, a Dubrovniki Nyári Fesztivál, a Ljubljanai Fesztivál és az SNG Maribor koprodukciója), valamint az Anyegin (SNG Maribor, 2016). 2017 áprilisában Valentina Turcu az Augsburg Balett számára új produkciót készített a Carmen című balett-thrillerből. Még ugyanebben az évben a neves koreográfussal, Julio Arozarenával közösen készítette el a Don Giovanni című balett produkcióját a Lett Nemzeti Balett számára Rigában, Wolfgang Amadeus Mozart zenéjének feldolgozásával.
A drámai balett műfajában az egyik legújabb sikere a Halál Velencében (a HNK Zagreb és az SNG Maribor koprodukciója, 2018), amely Thomas Mann azonos című novelláján alapul, és a fin de siècle egyik legnagyobb szimfonikusa, Gustav Mahler zenéjére készült. Egy másik figyelemre méltó produkció a Kaméliás hölgy című balett (Franz Schubert zenéjére Andrej Puškarev hangszerelésében és feldolgozásában), amelynek bemutatója 2020. március 6-án volt a brnói Janáček Színházban. A Dance Europe Magazine című szakmai folyóirat kritikusai szerint az előadás a 2020-ban bemutatott öt legjobb balett között szerepelt. 2022-ben a HNK Zagreb Balettje és az SNG Maribor Balettje számára készítette el a Madame Bovary című balettet.
Valentina Turcu megkapta a legjobb előadásért és koreográfiáért járó Horvát Színművészek Díját (2019) A vágy villamosa című rendezői debütálásáért (HNK Varaždin produkciója), amelyet a rangos Gavella Esték Színházi Fesztiválon mutattak be, a Prešeren Alap díját (2018), a Glazer Charta (2017), a Dubrovniki Nyári Fesztivál által odaítélt Orlando-díj (2016), a "Latvijas Gāze" díj a Rómeó és Júlia című balettért, amelyet a 2014/2015-ös évad legjobb színházi produkciójának nyilvánítottak Lettországban, és jelölték a Kiotói-díjra is, amelyet az egész emberiséget értékekkel megszólító táncszínházi innovációkért kapott. 2023-ban Valentina Turcut a romániai koreográfiai művészetben elért kiemelkedő eredményeiért Gabriela Taub Darvaș-díjjal tüntették ki.
Ionut Dinita 7 éves korában kezdett el táncolni. 2016-ban végzett a bukaresti Floria Capsali Akadémián, majd a bukaresti Nemzeti Opera Balettegyütteséhez szerződött.
2017-től 2021-ig a Maribori Szlovén Nemzeti Színház balett tagozatának szólistájaként táncolt, 2021-től a Bukaresti Nemzeti Opera szólistája.
A Maribori Balettel Ionut Dinita gyakran turnézott Európa-szerte és két fergeteges latin-amerikai turnén is részt vett. Kivételes tehetségével, kecses mozgásával és magával ragadó színpadi jelenlétével megbabonázta a közönséget. Ionut képes volt kapcsolatot teremteni a különböző kontinensek közönségével, és ez megerősítette hírnevét, mint igazán sokoldalú és elismert balett-táncos.
Repertoárjához olyan szerepek tartoznak, mint Siegfried a Hattyúk tavában, Albrecht a Giselle-ben, a Herceg a Hamupipőkében, a Herceg a Diótörőben, Rómeó a Rómeó és Júliában.
Táncolt Sergei Poluninnal a "Csalárd mosoly"-ban és Polunin társulatának más produkcióiban is.
Budapesten született. Tanulmányait a Magyar Táncművészeti Egyetemen végezte. Sikerrel szerepelt a Lausanne-i, Isztambuli és Pekingi versenyeken, valamint az Észak-Karolinai és Houstoni nyári akadémiákon.
Tamás 2012-ben csatlakozott Irena Pasaric társulatához, a Zágrábi Horvát Nemzeti Színház Balettjéhez, ahol első szólista lett. 2015-ben elhagyta a társulatot, hogy a Ballett Augsburghoz szerződjön.
Táncolt többek között William Forsythe, Nacho Duato, Marco Goecke, Hans van Manen, Uwe Scholtz, Valentina Turcu és Cayetano Soto koreográfiáiban, és dolgozott Pascal Touzeau, Edward Clug, Dominique Dumais, Leo Mujic, Mauro de Candia, Ronald Savkovic és Riccardo De Nigris alkotásaiban. Címszerepei: Franz a Coppelia-ban, Herceg a Diótörőben, Vronszkij az Anna Kareninában, Don José a Carmenben és a Faustban.
2017 júniusában a Dresden Frankfurt Dance Company-hoz csatlakozott. Jacopo Godani irányítása alatt dolgozott, valamint elsajátította Godani kortárs mozgásmódszerét. Tamás a koreográfus olyan darabjaiban táncolt, mint például a High Breed, a Moto Perpetuo, az Echoes from a Restless Soul, a Metamorphers, a Post Genoma és részt vett az Extinction of a Minor Species, Unit in Reaction, Al di La, From Now On , Ultimátum, Alter Ego, Stormo, Satelliting című művek alkotói folyamatában.
Társulatával improvizáció alapú művészeti installációk létrehozásában vett részt a frankfurti Senckenberg Naturmuseumban, a Frankfurter Kunstvereinben és a belgrádi Kortárs Művészeti Múzeumban. Tamás olyan színházakban lépett fel a társulattal, mint a madridi Teatro Real, a moszkvai Sztanyiszlavszkij Színház, a Tel Avivi Opera, valamint felléptek számos fesztiválon Montpellier-ben, Reggio Emiliában, Barcelonában, Sevillában, Zaragozában, Kuopióban, Winterthurban és Ludwigsburgban.
Japánban, Spanyolországban, Németországban és Horvátországban vendégművészként lépett fel gálákon.
2020 óta szabadúszó művész. Műhely kurzusokat és balett órákat tart, 2021-ben a Magyar Táncművészeti Egyetem mesterszakos hallgatója lett.
PÁPAI JOCI
szimfonikus koncert
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
PÁPAI JOCI
szimfonikus koncert
2023. július 15. szombat 20:00 (esőnap: július 16.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Karmester: Robert Papocsi
Pápai Joci mindig is különleges hangulatú, a közönséget magával ragadó műsoráról volt híres, így most is egy látványos, új köntösbe bújtatott koncerttel jön a Margitszigeti Szabadtéri Színpadra, melynek hangszerelésében nem más lesz segítségére, mint Szirtes Edina ’Mókus’ és Lombos Pál, azaz a Heureka Pop Orchestra Wien.
A szimfonikus zenekar Seres Vilmossal és Kovács Mátéval egészül ki, két olyan zseniális szólistával, akik többek között a balkán, a djangó, és a cigányzene nagymeseterei. A klasszikus szólamok és a világzenei motívumok finom összeolvadásának köszönhetően Joci mélyérzelmű dalai még erősebben hatnak majd. Összességében elmondható, hogy Mókusnak az etno-szimfonikus műfaj aktív művelőjének és a fentebb említett vendégelőadóknak köszönhetően nem szokványos szimfonikus koncertben lesz részünk!
A közönség egy őszinte és lélekmelengető showműsorra készülhet, amelyben a szokásos slágerek új formájukban szólalnak meg.
BEST OF DOLHAI
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
-
Dolhai Attila
BEST OF DOLHAI
2023. július 20. csütörtök 20:00 (esőnap: július 21.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Műsoridő: kb. 160 perc, 1 szünettel
Egy legendás életmű keresztmetszete sztárvendégekkel
Dolhai Attila, Jászai Mari-díjas Érdemes Művész, operett- és musicalénekes nyári koncertje szinte valamennyi zenés műfaj rajongóinak kínál egyedülálló művészeti csemegét. Az est során elhangoznak a népszerű előadó leghíresebb musical- és operett slágerei, megidézve ikonikus színpadi szerepeit, de a palettáról nem hiányoznak majd Dolhai Attila legkedvesebb saját szerzeményei sem.
A látványos show-elemekben gazdag est meglepetést is tartogat, hiszen színpadra lépnek az énekes művészvendégei, a Budapesti Operettszínház sztárjai: az Évad női főszereplőjének járó Honthy-díjjal kitüntetett, EMeRTon-díjas Janza Kata, a színpadra visszatérő Vágó Zsuzsi, valamint a zenei pályán édesapját követő Dolhai Luca, a Zeneakadémia magánénekes hallgatója.
Legyen részese egy igazán egyedálló zenei csemegének Dolhai Attilával!
Hazánk egyik legnépszerűbb és legismertebb színésze. Mára a musicaltörténelem összes fontos darabjának férfi főszerepét eljátszotta. A Színház- és Filmművészeti Egyetem operett-musical szakán végzett 2005-ben.
Országos ismertséget, a tanulmányi évei alatt, 2003-ban a Budapesti Operettszínházban bemutatott másik Lévay Szilveszter-sikerdarab, a Mozart! címszerepe hozta meg számára. Az egyetem elvégzése után már Rómeóként is ismerte a közönség. Gérard Presgurvic, Shakespeare drámáját feldolgozó musicaljében 10 éven át játszotta Júlia szerelmét. 2005-ben a Budapesti Operettszínház társulatához szerződött. Illésházy gróf szerepében, Huszka Jenő Lili bárónőjében debütált, mint bonviván. Első operett kitérőjét jó ideig musical főszerepek követték: Frank Wildhorn Rudolf musicaljének címszerepe, majd Claude-Michel Schönberg Miss Saigon című Broadway és West End sikerében, Chris karaktere. Szakcsi-Lakatos Béla Szentivánéji álom című world-musicaljében Lysandert alakította, ennek köszönhetően pedig belekóstolt a világzenei stílusokba is. Lévay Szilveszter Elisabeth című musicaljében később már nem csak, mint Rudolf, hanem mint Halál is bemutatkozott. Radjami szerepében, 2009-ben ismét operett szerepben láthatta a közönség Kálmán Imre A Bajadér című darabjában, Miklósa Erika partnereként. Ezt követően a Koldusopera Bicska Maxiját, majd 2012-ben a Ghost című Broadway-sikermusical főszereplőjeként lépett színpadra.
Repertoárját egyre több operett szerep gazdagította. 2011-ben a Cigányszerelem, 2013-ban pedig a Viktória és a Csókos asszony nagyoperettek bonvivánja lett, majd ezeket követte a Bajadér, A cigányszerelem, A csárdáskirálynő, Én és a kisöcsém, Chicágói hercegnő, Marica grófnő, A víg özvegy és a Luxemburg grófja. Oszlopos tagja a Budapesti Operettszínháznak. Pályája egyik mérföldkövének tartja a Jézus Krisztus Szupersztár főszerepét, melyet a Szolnoki Szigligeti Színházban játszott 2011-ben. Hasonló vízválasztó volt az életében a Szegedi Szabadtéri Játékok Parasztbecsület előadása, melyben operai szerepben próbálhatta ki magát, mint Turridu.
Dolhai Attila 2006-ban jelentette meg első szólólemezét Ébredjen a nap címmel, melyet még három követett. Legutolsó, 2012-ben megjelent Ragyogás című albuma Aranylemez lett. Színészi és énekesi munkáját két Súgó Csiga díjjal, Emerton díjjal, 2013-ban pedig Jászai Mari díjjal ismerték el.
Dolhai Attila közelmúltbeli színházi munkái ihlették új szerzői albumának zenei anyagát. A pop-rock műfaj, a meghatározó gitárszólamok, a domináns dob és basszus hangzásában találta meg az énekes-dalszerző azt a kifejezésmódot, amivel a szabadságvágyát, a szerelem különböző formáit és szenvedélyét leginkább meg tudta fogalmazni.
“Az István, a király Koppányaként újraéledt bennem a lázadó erő. A Madách Színház Once című előadása gitárt adott a kezembe és bátorságot, hogy a bennem megszülető gondolatok dalokká formálódjanak. Folytatni kívántam azt a munkát, amit megkezdtem az Ébredjen a nap és a Ragyogás című albumokkal. Olyan koncertről álmodtam, ahol a közönség velem együtt táncol és énekel.”
TANGO WITH THE STARS!
Astor Piazzolla szimfonikus tánc-show
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
-
Astor Piazzolla
-
Kéméndi Tamás
TANGO WITH THE STARS!
Astor Piazzolla szimfonikus tánc-show
2023. július 22. szombat 20:00 (esőnap: július 23.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Műsoridő: kb. 100 perc, szünet nélkül
A Margitszigeti Színház nagyszabású produkciója sztár táncosok közreműködésével
Astor Piazzolla szimfonikus tangó tánc-show a Danubia Zenekarral és az ország kedvenc versenytáncos sztárjaival.
Táncosok:
Mikes Anna
Stana Alexandra
Szőke Zsuzsanna
Tóth Katica
Váradi Martina
Andrea Silvestri
Baranya Dávid
Bődi Dénes
Hegyes Bertalan
Suti András
Szabó Ábel
Vezényel:
Hámori Máté
Tangóharmonikán közreműködik:
Kéméndi Tamás
Hegedűn közreműködik:
Schwartz Zoltán
Csellón közreműködik:
Devich Gergely
Koreográfus:
Valc Szabolcs
Astor Piazzolla argentin zeneszerző a Tango Nuevo megteremtője. Több mint 300 tangót és mintegy 50 filmzenét írt. Piazzolla életművével a tangót és a bandoneónt a komolyzene részévé tette. Életművének meghatározó dallamai csendülnek majd fel a látványos, sztárvendégekkel tarkított estén.
Zene, tánc, szenvedély!
Argentin zeneszerző, a Tango Nuevo megteremtője.
Gyermekkorát New Yorkban töltötte. Az apjától kapott bandoneón hangszeren kezdett el zenét tanulni, találkozott Carlos Gardellel, a tangólegendával, majd a magyar származású Rachmanyinov-tanítványtól, Wilda Bélától kapott klasszikus zongoraórákat. A család 1937-ben visszatért Argentínába, itt Piazzolla különböző zenekarokban, klubokban, kabarékban játszott, valamint komponált. Arthur Rubinsteinnel való találkozás hatására képezte magát klasszikus, akadémikus módon is Alberto Ginastrera zeneszerzőnél.
Az 50-es évek elején írt több zenekari és kamaraművet, elkészült a Rapsodía porteña (1952), a Buenos Aires szimfónia (1953), amely kivívta a szakma elismerését, valamint a Sinfonietta (1954), amelyért díjat kapott. 1954-ben ösztöndíjjal Párizsba ment, ahol Nadia Boulanger tanítványa lett – ő bátorította saját zenei nyelvének kifejlesztésére. Hazatérve megalapította az Octeto Buenos Aires zenekart (2 bandoneón, 2 hegedű, nagybőgő, cselló, zongora, elektromos gitár), amellyel új interpretálásban játszották a tangózenét, létrehozva ezzel a Tango Nuevót. Az argentin katonai diktatúra alatt (1976–1983) Piazzolla Olaszországban élt.
A jazz és Johann Sebastian Bach zenéje mindvégig hatással voltak rá. Több mint 300 tangót írt, mintegy 50 filmzenét. Piazzolla életművével a tangót és a bandoneónt a komolyzene részévé tette.
1989-ben született Mohácson. Nyolc évesen kezdett el zenét tanulni Gász Mihálynál, majd középiskolai tanulmányait a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola harmonika szakán teljesítette, ahol Ernyei László volt a tanára. A budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen diplomázott 2013-ban. Egyetemi tanulmányai mellett jazz-zongora órákat vett Esze Jenőtől. A 2012-es évben hozta létre két zenészkollégájával, Nádasdi Lászlóval és Keszler Péterrel a trió formációt, melyben harmonika, gitár, basszusgitár felállással a harmonikára és virtuozitásra fektetik a fő hangsúlyt. A 2014-es évtől dolgozik együtt Gráf Vivien énekesnővel, akivel számos zenei formációban lépnek fel együtt, közös együttműködésük során saját szerzeményeket is alkotnak.
Az évek során a komolyzene mellett számos zenei irányzatban kipróbálta magát: játszott klasszikus-, könnyű-, jazz-, nép- és világzenét is. Tamás sajátos zenei világát a komolyzenei tanulmányok mellett nagyban befolyásolja a német zenei kultúra, a jazz zene harmóniavilága, valamint a virtuóz játékmód. Az aktív zenélésen kívül a jövő harmonikásait is neveli. Alapfokon és középfokon is tanít, valamint számos – a hangszer népszerűsítéséhez köthető – kulturális esemény kitalálója, szakmai felelőse. Nevéhez köthető a minden évben megrendezésre kerülő Mohácsi Német Harmonikatábor, volt tanára emlékére megrendezett verseny és emlékhangverseny, a mecseknádasdi Sváb Harmonikás Találkozó, valamint a Pécsi Harmonika Fesztivál is.
Minden év végén megrendezésre kerül a művész zenei világát bemutató, előbb "Harmonikaest", majd Gráf Vivien énekesnővel karöltve megalkotott "Kéz a kézben..." elnevezésű koncertsorozat” Mohácson. A 2016-os évtől a mohácsi Kossuth Filmszínházban tartandó koncerten két nap alatt közel kilencszáz fős hallgatóságot szolgál ki a tizenöt fős kamarazenekar.
Cotton Club Singers
SINATRA
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
Cotton Club Singers
SINATRA
2023. július 27. csütörtök 20:00 (esőnap: július 28.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Műsoridő: kb. 160 perc, 1 szünettel
20 év után újra!
A Cotton Club Singers, az ország legismertebb vokálcsapata, a Margitszigeti Színházban mutatja be 20 év után újra a legnagyobb színpadi show-ját, Sinatra címmel. Az este átfogóan mutatja be Frank Sinatra dalait.
A koncerten fellép:
Zsédenyi Adrienn
Kozma Orsolya
Szűcs Gabriella
Fehér Gábor
László Boldizsár
Frank SINATRA: Máté Gábor Kossuth- és Jászai Mari-díjas, érdemes művész
Az együttest a 13 tagú Cotton Club Big Band kíséri majd a Veszprémi Mendelssohn Kamarazenekarral kiegészülve.
Rendező: Aczél András
Vezényel: Malek Miklós
A 2002-ben Bőhm György által írt és rendezett koncertet színpadra alkalmazza Aczél András.
GOLDEN AGE
Pretty Yende és Nadine Sierra | operagála
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
-
Műsor
-
Pretty Yende
-
Nadine Sierra
-
Pablo Mielgo karmester
-
Francesco Demuro
Pretty Yende – a Margitszigeti Színház közleménye
A Margitszigeti Színház értesíti Közönségét, hogy a 2023. július 29-ére meghirdetett Operagála eseményen való részvételét Pretty Yende, sajnálatos és váratlan családi esemény miatt lemondani kényszerült. A Margitszigeti Színház osztozik Pretty Yende művésznő gyászában.
A Színház változatlan időpontban megtartja az előadást. Nadine Sierra, az előadás másik világhíres szopránja, változatlanul fellép a gálán, partnere Francesco Demuro kiváló operatenor lesz, aki korábban a Müpa: A puritánok előadásában már nagy sikerrel mutatkozott be a magyar közönség előtt.
Nadine Sierra és Francesco Demuro több világszínpadon is szerepelt már együtt. Az operagála repertoárja hasonló lesz, mint a korábban tervezett. Verdi, Mozart, Donizetti, Gounod leghíresebb áriái, valamint Lehár operett és Bernstein musical is szerepel a műsoron, de “Bésame Mucho” nélkül sem marad a közönség. Részletes program a „Műsor” menüpontban található.
GOLDEN AGE
Pretty Yende és Nadine Sierra | operagála
2023. július 29. szombat 20:00 (esőnap: július 30.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Műsoridő: kb. 110 perc, 1 szünettel
Két hang, amely eléri a csillagokat
A két fiatal szopránt a világ szinte valamennyi jelentős színházában láthatta a közönség, többek között a Royal Opera House-ban, a Covent Gardenben, az Opéra National de Paris-ban, a New York-i Metropolitan Operában, a milánói Teatro alla Scala-ban, a Deutsche Oper Berlinben, a berlini Staatsoper-ben, a müncheni Bayerische Staatsoper-ben, a zürichi Opernhaus-ban, és a barcelonai Gran Teatre del Liceu-ban és a bécsi Staatsoper-ben, valamint számos jelentős koncerthelyszínen.
Operaszerepeik mellett Pretty Yende és Nadine Sierra egy egyedülállóan különleges koncertsorozatban vesz részt Európa-szerte. A “Golden Age” című koncert bemutatója a Wiener Konzerthaus-ban volt 2022. márciusában. Ezt az érzelmekkel teli programot hozzák el a Margitszigeti közönségnek is.
A koncert műsorán többek között Bellini, Verdi, Rossini és Bernstein legszebb művei szerepelnek.
Vezényel: Pablo Mielgo
Közreműködik: A Magyar Állami Operaház Zenekara
-Wolfgang Amadeus Mozart (1756 - 1791)
„Figaro házassága” - Nyitány
-Gaetano Donizetti (1797 - 1848)
„Quel guardo il cavaliere…So anch’io la virtù magica”
Norina áriája a Don Pasquale c. operából
-Gaetano Donizetti (1797 - 1848)
„Lucia perdona. Verranno a te”.
Edgardo és Norina duettje a Lammermoori Lucia c. operából
-Gaetano Donizetti (1797 - 1848)
„Furtiva Lagrima”
Nemorino áriája a Szerelmi bájital c. operából
-Charles Gounod (1818 - 1893)
„Ah, je veux vivre”
Júlia áriája a Rómeó és Júlia c. operából
-Giuseppe Verdi (1813 - 1901)
„La donna e mobile” -Az asszony ingatag
Mantua hercege áriája a Rigoletto c. operából
- Giuseppe Verdi (1813 - 1901)
„È strano..ah forse lui…sempre libera”
Violetta áriája a Traviata c. operából
Szünet
-Giuseppe Verdi (1813 - 1901)
„A végzet hatalma” - Nyitány
- Giuseppe Verdi (1813 - 1901)
„Parigi o cara”
Alfredo és Violetta kettőse a Traviata c. operából
-Lehár Ferenc (1870 - 1948)
„Vilja - Dal”
Hanna Glawari dala a Víg özvegy c. operettből
-Eduardo di Capua (1865 - 1917)
„O sole Mío”
-Consuelo Velázquez (1916 - 2005)
„Bésame Mucho”
-Leonard Bernstein (1918 - 1990)
„I feel pretty”
María dala a West Side Story c. musicalből
-Giacomo Puccini (1858 - 1924)
„Nessun dorma”
Kalaf áriája a Turandot c. operából
Ráadás
-Giuseppe Verdi (1813 - 1901)
„Brindisi”
A Traviata c. operából
Szoprán
Pretty Yende dél-afrikai szoprán mágneses varázsával, világszerte ünnepelt opera- és szólóelőadásaival, valamint a kritikusok által dicsért diszkográfiájával gyorsan a klasszikus zenei világ egyik legfényesebb csillagává vált.
Yende 2011-ben végzett a Teatro alla Scala Fiatal Művészek Akadémiáján, és 2010-ben debütált a társulatnál Berenice szerepében Rossini Az alkalom szüli a tolvajt című operájában. 2010-ben ő lett az első művész a Belvedere verseny történetében, aki minden kategóriában első díjat nyert, majd 2011-ben elnyerte az Operalia verseny első díját.
A fiatal szopránt a világ szinte valamennyi jelentős színházában láthatta a közönség, többek között a Royal Opera House-ban, a Covent Gardenben, az Opéra National de Paris-ban, a New York-I Metropolitan Operában, a milánói Teatro alla Scala-ban, a Deutsche Oper Berlinben, a berlini Staatsoper-ben, a müncheni Bayerische Staatsoper-ben, a zürichi Opernhaus-ban és a barcelonai Gran Teatre del Liceu-ban, a bécsi Staatsoper-ben, valamint számos jelentős koncerthelyszínen.
A világhírt, a New York-i Metropolitan Operában ünnepelt debütálása hozta meg számára, melyhez az utat olyan nagysikerű előadások kövezték mint: Az ezred lánya című operában Marie szerepe a sevillai Teatro de la Maestranza színházban; debütálása Rosina szerepében a Sevillai borbély-ban az Opéra national de Paris- ban; Norina szerepe a Don Pasqualéban, a Gran Teatre del Liceuban, Micaela szerepe a Carmenben, a Los Angeles-i Operában; Fiorilla szerepe A török Itáliában című darabban, hamburgi Staatsoper-ben és Adèle grófnőként való bemutatkozása a Theater an der Wien-ben.
2016-ban jelent meg debütáló albuma "A Journey" címmel a Sony Classical kiadónál, amely számos díjat nyert. Egy évvel később megjelentette második szólóalbumát "Dreams" címmel a Sony Classical kiadónál, amellyel elnyerte a 2018-as International Opera Awards olvasói díját, az Opera Now pedig tombolt: "A dél-afrikai Yendének finom hangszere van, fiatalos, szenvedélyes remegéssel és csodálatosan biztos technikával".
Pretty Yende a közelműltban a Párizsi Operában, a Rómeó és Júlia és A varázsfuvola című előadások főszerepét énekelte. A San Franciscó-i Operaházban Violetta Valerie szerepében debütált Verdi Traviatájában, Shawna Lucey új rendezésében, ahol a közönség szűnni nem akaró tapssal fogadta.
A nagyszerű szoprán a Wiener Staatsoper-ben, Massenet Manonjának címszerepét, és Violettát a Traviatában. valamint Marie szerepét énekli Az ezred lánya című operában, Pretty a berlini Staatsoper-ben a Carmenben újra Micaela szerepét énekli. A hamburgi Staatsoper-ben Gildaként debütál Verdi Rigolettojában, és visszatér mind a négy hősnő Olympia/Antonia/Giulietta/Stella szerepében Offenbach Hoffmann meséiben.
A Teatro di San Carlo színházban Ferzan Özpetek rendezésében Violettát énekelte. Emellett a Palau de les Arts Reina Sofía-ban debütált Olympia, Antonia, Giulietta és Stella szerepében Offenbach Hoffmann meséi című darabjában. Pretty Yende a Théâtre des Champs-Elysées-ben, Amina szerepét játssza Bellini Az alvajáró című darabjában, Rolando Villazón új rendezésében.
A Metropolitan Opera "Szilveszteri gálaestje Live in Concert" című koncertjén, valamint a párizsi a Bastille-nap alkalmából rendezett éves "Concert de Paris" koncerten is fellépett, melyet a Tv közvetítés sok millió nézőhöz juttatott el.
Szólóest-turnéja állomásai az frankfurti Opera, a zürichi Opernhaus, a prágai Smetana Hall, a londoni Barbican és a New York-i Carnegie Hall voltak, de koncerteket adott Svájcban, Spanyolországban, Ausztriában, Johannesburgban, Dél-Afrikában, Németországban, Olaszországban, Hollandiában és Prágában is.
A Carnegie Hallban Kamal Khan zongoraművésszel tartott bemutatkozó koncertjén a New York Times elismerően nyilatkozott: "Yende kisasszonyból sugárzik a kecsesség, amely kifejezetten isteninek tűnhet."
A Metropolitan Operaban Leïla szerepéről a Gyöngyhalászok -ban, a New York Times kritikusai elismeréssel nyilatkoztak róla: "Leïla szerepében az elfojtott erotikus vágyakozás tiszta énekhanggá szublimálódik, amelyet pazarul díszítettek arabeszkekkel és kecses hangokkal."
Rangos kitüntetései közé tartozik a dél-afrikai kormány "Az Ikhamanga Ezüst Rend" kitüntetése az opera világában elért kiváló teljesítményéért és nemzetközi elismeréséért, valamint azért, hogy példaképként szolgáljon a feltörekvő fiatal zenészek számára, nemrégiben pedig az olasz lovagrend "Ordine Stella d'Italia" kitüntetést kapta az Olaszország és más országok közötti rendkívüli kapcsolatok építésében végzett munkájáért, amivel ő a legfiatalabb dél-afrikai, akit valaha ezzel az elismeréssel tüntettek ki.
A szupersztár szopránt a francia kulturális miniszter, 2022. október 11-én a “Művészeti és Irodalmi Renddel “tüntette ki. A „Művészeti és Irodalmi Rend”, amelyet 1957-ben alapított a francia kulturális miniszter, azokat jutalmazza, akik folyamatos elkötelezettségükkel és kreativitásukkal segítették a művészet és az irodalom fejlődését Franciaországban és az egész világon.
Szoprán
"Hangja tiszta, metsző és finom hangszínével gyengédséget sugároz a középső regiszterben, míg aranyló magas regiszterét a hallhatóság határáig lebegteti." - Le Monde
A hangi szépségéért, zökkenőmentes technikájáért és bőséges muzikalitásáért dicsért Nadine Sierrát napjaink egyik legígéretesebb fiatal tehetségeként ünneplik az operajátszásban. 2017-ben Richard Tucker-díjjal tüntették ki, és a Metropolitan Opera 2018-ban neki ítélte oda a Beverly Sills Artist Award díjat. A Metben, a Teatro alla Scalában, a párizsi Opéra national de Paris-ban és a berlini Staatsoper-ben sikerrel debütált, és a világ számos vezető operaszínpadainak állandó szereplőjévé. 2018-ban a Deutsche Grammophon/Universal Music kiadónál jelent meg debütáló albuma „There's a Place for Us“címmel, amelyet 2022-ben Made For Opera címmel egy második album követ.
A 2022/23-as évadban Sierra Violettaként (Traviata) a Metropolitan Operában és a Maggio Musicale Fiorentinó-ban, Gildaként (Rigoletto) a Teatro di San Carlóban és a berlini Staatsoper-ben, Manonként a Gran Teatre del Liceu-ban lép fel. Emellett Amina (Az alvajáró) és Liù (Turandot) szerepében debütál a Teatro Realban. A koncertpódiumon Crumb Ancient Voices of Children című művét énekli a Los Angeles-i Filharmonikusokkal, Ein deutsches Requiem-et a Metropolitan Operában, valamint koncerteket és szólóesteket ad San Franciscóban, Prágában és Párizsban.
Nadine Sierre a legutóbbi évadokban Violetta szerepét alakította a Maggio Musicale Fiorentinó-ban, Lucia szerepét a Metropolitan Operában, a Bajor Állami Operaházban, a San Carlo Színházban és a Gran Teatre del Liceu-ban, Gilda szerepét a Párizsi Operában és a La Scala Színházban, Adina (Szerelmi bájital) a Buenos Aires-i Teatro Colónban, Susanna (Figaro házassága) és Gilda Daniel Barenboim vezényletével a berlini Staatsoper-ben, ahol Nannetta (Falstaff) és Sophie (A rózsalovag ) szerepében is fellépett; Susanna és Gilda a Metropolitan Operában, Manon és Júlia (Rómeó és Júlia) az Opéra national de Bordeaux-ban. Koncertezett többek között a Berliner Philharmonikusokkal Gustavo Dudamel vezényletével, a Philadelphia Orchestrával Yannick Nézet-Séguin vezényletével, az Orchestra dell'Accademia Nazionale di Santa Cecilia-val Antonio Pappano vezényletével. Emellett szólóestet adott a Palm Beach Operában, a Grand Théâtre de Genève-ben és Kansas Cityben (Harriman-Jewell Series), valamint csatlakozott Andrea Bocelli amerikai turnéjához.
Az elmúlt évadok további kiemelkedő fellépései közé tartozik a Lammermoori Lucia címszerepe a Teatro La Fenice-ben, Zerlina (Don Giovanni), Flavia (Eliogabalo), Pamina (Varázsfuvola) és Norina (Don Pasquale) az Opéra National de Paris-ban, Zerlina és Ilia (Idomeneo) a Metropolitan Operában, Júlia, Lucia, Musetta, Pamina és Contessa a San Francisco Operában. 2016-ban a Scala Teatro alla Scala Rigoletto című házi debütálása után Leo Nuccival együtt került a címlapokra, amikor a premier estéjén a közönség a duett ráadására szólította fel őket, megszakítva ezzel egy Toscaniniig visszanyúló Scala-hagyományt. Számos koncertfellépése mellett - a Carnegie Hall, az Arena di Verona, a bécsi Musikverein, a Tanglewood és a Ravinia zenei fesztiválok, a Dallas Opera, a Park Avenue Armory New Yorkban - a szopránnak az a megtiszteltetés jutott, hogy kétszer is felléphetett az Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságán a tiszteletreméltó bírák előtt.
Nadien Sierra pályafutása során számos díjat nyert, és ő a Marilyn Horne Alapítvány énekversenyének és a Metropolitan Opera Nemzeti Tanácsa meghallgatásának eddigi legfiatalabb győztese, amint arról Nick Romeo beszámolt Driven című könyvében: Six Incredible Musical Journeys (2011) , amelynek egy fejezetét Sierra nagydöntős diadalának szenteli.
Emellett 2010-ben első díjat nyert a George London Competition, a Gerda Lissner International Competition és a Loren Zachary Competition versenyeken, valamint elnyerte a Richard Tucker Music Foundation Study Grant ösztöndíját. 2013-ban első helyezést ért el a Neue Stimmen, és a Caballé és Veronica Dunne Nemzetközi Énekversenyeken, valamint elnyerte a Richard Tucker Music Foundation karrierösztöndíját.
Sierra kislány korában szeretett bele az operába, miután megnézte a Bohémélet című filmet, és hatéves korában kezdett el énekórákat venni Florida államban. Bár tinédzserként a Palm Beach Operában debütált, úgy döntött, hogy folytatja a tanulást, és a Mannes College the New School for Music-ban szerzett alapdiplomát. A diploma megszerzése után részt vett a San Francisco-i Opera Adler-ösztöndíjprogramjában, és tartós kapcsolatot alakított ki a társulattal.
A Vogue, a Nylon, a Bon Appetite, az Opera News, a Classical Singer magazin címlapján, valamint számos nemzetközi televíziós és nyomtatott médiumban szerepelt. Aktívan jelen van a közösségi médiában, ahol napi szinten válaszol üzenetekre, kommentekre és kérdésekre, és tartja a kapcsolatot. követőivel.
Pablo Mielgo
karmester - az Orquestra Simfònica de les Illes Balears vezető karmestere
Pablo Mielgo, a madridi karmester igazi világpolgár, vállalkozó szellemmel és azzal a küldetéssel, hogy mindenki számára elérhetővé tegye a zenét: az Orquestra Simfònica de les Illes Balears (OSIB) és az Amerikai Szimfonikusok Szimfonikus Zenekara (SOTA) agilis vezetőjét szülővárosa Királyi Konzervatóriumában, a Reina Sofia Iskolában és a londoni GuildhallSchool of Music-ban folytatott tanulmányai után azonnal szerződtették a világ zenekarai.
Mielgo munkája során számos zenei barátságot kötött Berlin és Katar, Luzern és Los Angeles között, neves zenészekkel, akik ma már az OSIB és a SOTA koncertprogramjait gazdagítják. Pablo Mielgo olyan karmesterek munkáját segítette, mint James Conlon, Jesus Lopez Cobos, Daniel Barenboim és Claudio Abbado.
Rendszeresen vezényel a klasszikus zene nagy színpadjain, mint például a Wiener Musikverein, a New York-i Carnegie Hall.
Szoros művészi együttműködésben dolgozik olyan zenekarokkal, mint a Simon Bolívar Szimfonikusok, az Arena di Verona és a Katari Filharmonikusok, valamint olyan művészekkel, mint Juan Diego Florez, a Labeque nővérek, Pierre-Laurent Aimard, Emmanuel Pahud, Midori, Khatia Buniatishvili, Julian Rachlin vagy Radovan Vlatkovic. 2005 óta a SaludArte Alapítvány zenei és művészeti vezetője, amelynek célja, hogy a zene segítségével társadalmi változásokat idézzen elő. Pablo Mielgo számos nagy nemzetközi visszhangot kiváltó zenei eseményt indított útjára, köztük az España-Venezuela Fesztivált, a madridi "Madrid mesuena" Nemzetközi Zenei Fesztivált, az Ibero-Amerikai Ifjúsági Zenekar spanyolországi és amerikai turnéját, az IberOperát, valamint a "Live, connecting the world through the music".
Olyan intézményekkel dolgozott együtt, mint a Teatro Real Madrid, a Miami New World Symphony, a venezuelai ElSistema, a Florida Grand Opera, a Kínai Nemzeti Balett és a Kínai Nemzeti Zenekar.Pablo Mielgo különösen elkötelezett a fiatal tehetségek támogatása iránt. A Medellini Filharmóniai Akadémia társművészeti vezetője 2011 óta arra törekszik, hogy a fiatal zenészek számára hozzáférést biztosítson a zenei oktatáshoz, függetlenül a szülők jövedelmétől. A karmester 2003 óta három ifjúsági zenekart is alapított: a legjobb spanyol fiatal zenészeket tömörítő Presjovem Ifjúsági Zenekart, az Iberoamerikai Ifjúsági Zenekart és a Harmonia Szimfonikus Zenekart. Sir Colin Davisszel együttműködve. 2014 óta az OSIB, 2020 óta pedig a SOTA vezető karmestereként nemzetközi tapasztalatai alapján mindkét zenekar fejlődését több szempontból is sikeresen előmozdította.
A világhíres Francesco Demuro olasz operatenor a magyar közönség számára nem ismeretlen. Korábban az NFZ és a Müpa meghívására Bellini A puritánok, később Bellini Az alvajáró operáiban, valamint az Operaházban Verdi Rigoletto előadásban, a mantuai herceg szerepében ünnepelhette a nagyérdemű.
A Margitszigeti Színház örömmel fogadja a kiváló tenort, aki több alkalommal együtt lépett már fel Nadine Sierra művésznővel, többek között a Teátro La Fenicében, a San Francisco-i Operában és a New York-i Metropolitan-ben a Traviata, a Cosi fun Tutte, és a Bohémélet előadásokban, nagy sikerrel. A margitszigeti közönség ismét láthatja és élvezheti a két kiváló énekest Operagáláján. Karmester: Pabo Mielgo, aki rendszeresen vezényel a klasszikus zene nagy színpadjain, mint például a Wiener Musikverein, vagy a New York-i Carnegie Hall koncerttermeiben.
Francesco Demuro az olaszországi Sassari és Cagliari konzervatóriumaiban folytatta zenei tanulmányait. Nemzetközi karrierjét nagy sikerű pármai debütálása indította el Verdi Luisa Miller című operájában. Ezután a legnagyobb tenorszerepek következtek a világ legismertebb dalszínházaiban: mantuai hercegként (Verdi: Rigoletto) Torinóban, Pármában, Hong Kongban, Pekingben és San Franciscoban, Alfred Germont-ként (Verdi: Traviata) a Veronai Arénában, a Covent Gardenben és a Berlini Staatsoperben, valamint Nemorino megformálójaként (Donizetti: Szerelmi bájital) a Milánói Scala és a Bécsi Staatsoper színpadán ünnepelte a közönség. A művész budapesti fellépés-sorozata önmagában is kuriózum, hiszen naptárja évekre előre megtelt: a tengerentúlon Seattle-ben lép fel Rodolfo szerepében (Puccini: Bohémélet), majd a New York-i Metropolitan, a Milánói Scala, a Frankfurti Opera és a párizsi Opéra Bastille következik.
Fergeteges – Sissi legendája
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
-
Szereposztás
-
Tóth Nikolett Alapítvány
Kérjük támogassa Ön is a Tóth Nikolett Alapítványt!
A Margitszigeti Színház gyűjtést szervez a balesetet szenvedett táncművésznő gyógyítására.
Augusztus 4-én a Margitszigeti Szabadtéri Színpad bemutatja a Fergeteges című előadást.
A lenyűgöző produkcióban – balesete előtt – Tóth Nikolett táncművész táncolta Sissi szerepét.
Nikolett 2022. június 27-én szenvedett súlyos koponya- és gerincsérülést, amikor a Jókai utcában a művésznőre omlott egy lakóház épületrésze.
Több műtét és kezelések sorozata után most először beszél az esetről és a jövőben szükséges kezelésekről a táncművésznő, aki maga is megtekinti a margitszigeti SISSI előadást.
A képen: Tóth Nikolett Sissi szerepében
Fergeteges - Sissi legendája
Színpadon az Experidance és a 100 Tagú Cigányzenekar szólistái
táncelőadás
2023. augusztus 4. péntek 20:00 (esőnap: augusztus 6.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Műsoridő: kb. 130 perc, 1 szünettel
Rendező: Meskó Zsolt
Táncképek: Re-Production Team
Egy legendás szerelem ihlette a Margitszigeti Színházban bemutatásra kerülő produkciót, melyben a ExperiDance Production táncosai és a 100 Tagú Cigányzenekar szólistái nyűgözik majd le a közönséget. A táncdráma hősei egy lázadó királyné, egy vakmerő gróf és egy csodaszép cigánylány, akik eltáncolják a soha be nem teljesülő szenvedély hol felfokozott, hol gyötrelmes pillanatait.
A szerelmes találkozások és elválások egy pompázatos bálon történnek, ahol hazánk leghíresebb cigányzenekarának szólistái húzzák a talpalávalót. A zenekar, mely 2014 márciusától hivatalosan is hungarikum, vagyis magyar nemzeti csúcsteljesítmény, a táncosok mellett garancia a fergeteges színházi élményre.
A Sissiként ismert Erzsébet királyné, I. Ferenc József császár felesége 1854-ben, 16 éves korában vált az Osztrák Birodalom első asszonyává. A gyönyörű, érzékeny és vadóc nő egész életében a szerepével járó fullasztó kötöttségek elől menekült. A boldogságot és a szerelmet Magyarországon találta meg, ahol a nemesi udvar rajongott érte, különösen az ország legszebb férfijának tartott Gróf Andrássy Gyula. Vonzalmuk azonban soha nem teljesülhetett be…
Az ExperiDance közönségsikerük ereje vélhetően abban rejlik, hogy a tüzes magyar táncokat népszerű, nemzetközi és modern irányzatokkal szelídítik meg, vagy éppen fokozzák a végletekig, így, ezzel egy teljesen egyedi ízvilágot bemutatva. A tánckar tagjai mind magasan képzett hivatásos táncosok, akik a társulat támogató közegében estéről estére képesek a legjobbat kihozni magukból.
Sissy: Kapitàny Dorottya
Cigánylány: Rimár Izabella
Grófnő: Petrovics Petra
Andrássy: Vincze Levente Gergely
Magyar herceg: Benkő Dávid
Bajor követ: Veres Tamás
Orosz követ: Lugosi Fábián
Lakáj: Barna István
Tóth Nikolettet, a tavaly megsérült táncművészt támogatja a Margitszigeti Színház
Gyűjtést szervez a Margitszigeti Színház Tóth Nikolett táncművész részére
Augusztus 4-én a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon mutatják be az ExperiDance Fergeteges című előadását. A lenyűgöző produkcióban – balesete előtt – Tóth Nikolett táncművész táncolta Sissi szerepét. Nikolett még 2022. június 27-én szenvedett súlyos koponya- és gerincsérülést, amikor a Jókai utcán keresztül a munkahelyére haladva a művésznőre omlott egy lakóház épületrésze.
Tóth Nikolett Alapítvány:
OTP bank: 11714051-21460409
Adószám: 19358796-1-42
IBAN: HU69117140512146040900000000
A produkció ismert plakátján egy csodálatosan szép táncosnő, Tóth Nikolett arca látható. A Margitszigeti Színház vezetője, Bán Teodóra a Sissi produkció kampányának indítása előtt felkereste a balerinát, hogy amennyiben hozzájárulna, szeretné az eredeti kreatívval, a táncművésznő arcával elindítani a kommunikációt.
Tóth Nikolett örömmel fogadta a lehetőséget, így tehát beleegyezésével, hamarosan láthatják a táncművész plakátjait Budapest utcáin.
A művésznő jelezte a beszélgetés során, hogy örömmel megtekintené a felújított és ismét színre kerülő Fergeteges című – Sissi életét feldolgozó – táncelőadást. A Margitszigeti Színház akadálymentesített, így a jelenleg kerekesszékben érkező, a baleset előtt a címszerepet alakító, táncművésznőt örömmel tudja fogadni a színház.
Jótékonysági gyűjtés
A beszélgetés során kiderült, hogy a közeljövőben Nikolett előtt lehetőség nyílik új és korszerű, valószínűleg hosszan elhúzódó rehabilitációs kezelés indítására, melynek jelentős költségeire a művésznő és családja szívesen fogadja a kezdeményezett gyűjtési támogatást.
„A Margitszigeti Színház a Fergeteges című táncelőadáshoz kötődően jótékonysági gyűjtést szervez, a mielőbbi gyógyulás érdekében. A művésznő erős élni- és gyógyulni vágyása reményteljes felépülést prognosztizál.” – mondta Bán Teodóra a Margitszigeti Színház ügyvezetője, aki – mint az Operaház volt balerinája – a legnagyobb szertetettel és nyitottsággal kér mindenkit, hogy a támogassa és segítse a gyógyulást, mely minden bizonnyal sikeres lesz.
„Kedves Teodóra!
Ezalatt a borzasztóan nehéz és megterhelő időszak alatt nagyon sok erőt ad és mélyen meghat, hogy nemcsak a nagyszerű barátaim, hanem milyen sok hihetetlenül nagylelkű és szerető ember próbál nekem segíteni, támogatni, ki ahogy tud, a felépülésem során. Mindez pedig még több erőt ad a gyógyulásomba vetett hitemhez. Tóth Nikolett”
Minden megváltott színházjegyből 1500 Ft a gyógyulásra
Az augusztus 4-én bemutatott előadásra jegyet váltók, minden jegyből 1500 Ft-tal támogatják a Tóth Nikolett megsegítésére létrehozott Alapítványt.
Emellett a színház felkínálja a lehetőségét a közvetlenül adakozni kívánóknak, mindazoknak, akik együtt éreznek és a gyógyulást segítő kezelésekhez, a költséges eszközök beszerzéséhez segítséget kívánnak nyújtani, azt közvetlenül megtehetik a Tóth Nikolett Alapítvány részére, illetve az előadás helyszínén kihelyezett gyűjtőpontokon is.
Egy szerelem ihlette Sissi produkció
Egy legendás szerelem ihlette a Sissi produkciót, melyben a ExperiDance Production táncosai és a 100 Tagú Cigányzenekar szólistái nyűgözik majd le a közönséget. A táncdráma hősei egy lázadó királyné, egy vakmerő gróf és egy csodaszép lány, akik eltáncolják a soha be nem teljesülő szenvedély hol felfokozott érzelmi, hol gyötrelmes pillanatait. Az ExperiDance táncosai ezen az estén sem okoznak majd csalódást a közönségnek. A tüzes magyar táncokat népszerű, nemzetközi és modern irányzatokkal szelídítik majd meg, vagy éppen fokozzák a végletekig. Sissi szerepét ezúttal Kapitány Dorottya alakítja, a további szerepekben pedig Rimár Izabella, Petrovics Petra, Vincze Levente Gergely, Benkő Dávid, Veres Tamás, Lugosi Fábián és Barna István lép színpadra augusztus 4-én.
www.margitszigetiszinhaz.hu
Giuseppe Verdi: ATTILA opera
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
-
Szereposztás
-
John Relyea
-
Rálik Szilvia
-
László Boldizsár
-
Gábor Géza
-
Haja Zsolt
Giuseppe Verdi:
ATTILA
opera
olasz nyelven, magyar és angol felirattal
2023. augusztus 12. szombat 20:00 (esőnap: augusztus 13.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Műsoridő: kb. 140 perc, 1 szünettel
A Margitszigeti Szabadtéri Színpadon 2022-ben bemutatott nagysikerű előadás újra műsoron!
Attila, a hunok királya: John Relyea
Odabella: Rálik Szilvia
Koreográfus: Feledi János
Jelmeztervező: Kentaur
Világítás – és látványtervező: Madarász János „Madár”
Kreatív tanácsadó: Dobó Kata
Rendező: Aczél András
Producer, művészeti vezető: Bán Teodóra
Attila hun király legendák ködébe vesző misztikus alakját, számos, ma már megfejthetetlen titok övezi. Története állandó ihletforrás az utókor alkotói számára. Bizonyos meghódított népek történetírói kegyetlen, vérengző barbárként emlegetik. Nyugat-Európában a vad barbárság szimbóluma lett és az „Isten ostora” névvel illették.
Azonban Priszkosz rétor diplomata és történetíró (448-449) ezt cáfolja, aki egy követség tagjaként a hun uralkodó udvarában tartózkodott, kinek beszámolója hiteles forrásnak tekinthető. Írásaiban Attila hatalmas és ellenálhatatlan latinosan műveltségű, karizmatikus diplomata; éles eszű, megfontolt uralkodó.
Ez a lenyűgöző személyiség képes volt hatalma alatt egyesíteni és irányítani Európa kis népeit a Kaszpi tengertől Nyugat-Európáig terjedő hatalmas birodalmában. Senkit sem üldözött a hite miatt. „Az esdeklőkkel szemben könyörületesnek mutatkozott és kegyesen bánt azokkal, akik neki meghódoltak.” E Nagy-Sándori léptékű mitikus ősünk Verdi képzeletét is megragadta. Hódítóként, de árnyalt érzelem világú férfinek ábrázolja. Attila emberséges uralkodó, aki nem csak győzni tud, hanem a veszteségeiből talpra állni is képes, akit őszintén megérint a szerelem. A vereségre kényszerített Aquila hercegnője rabként kerül a hun táborba. A lány látszólag csatlakozik a hódító seregéhez. Attila felfigyel a hercegnőre, sőt később szerelemre is lobban iránta. Odabella ellenben más terveket sző Attilával kapcsolatban.
A mű szövegkönyvét részben Temistocle Solera, részben pedig Francesco Maria Piave írta. A történet alapjául Zacharias Werner 1809-es drámája, az Attila, König der Hunnen szolgált. A Párizsi Operától a Metropolitan Operáig, a világon mindenütt játsszák. Az előadás ősbemutatójára 1846. március 17-én került sor a velencei La Fenice operaházban. Magyarországon először 1972. július 7-én, majd 2004. július 7-én mutatták be a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon.
Közel húsz év múltán 2022 augusztusában ismét felhangzott Verdi varázslatosan eleven műve a Margitszigeti Színházban, melyet 2023-ban újra műsorra tűz színházunk. Attila szerepét idén a kanadai, nemzetközi elismerésnek örvendő John Relyea basszus alakítja, Odabella szerepét a csodálatos Rálik Szilvia énekli.
Az előadás igazi csemege az opera rajongók számára. A csodálatos hangok mellett a show különleges látványvilága is garantálja a feledhetetlen élményt.
Attila, hunok királya: John Relyea
Odabella, Aquileia urának leánya: Rálik Szilvia
Ezio, generális: Haja Zsolt
Foresto, aquileiai lovag: László Boldizsár
I. Leó pápa: Gábor Géza
Uldino, Attila rabszolgája: Bartos Barna
Hunok; aquileiai lakosok; római katonák; római lakosság
Közreműködik a Magyar Állami Operaház zenekara és kórusa
Szövegkönyv:
Temistocle Solera, Zacharias Werner
Attila, König der Hunnen drámája alapján
Karmester: Rajna Martin
Karigazgató: Csíki Gábor
Koreográfus: Feledi János
Jelmeztervező: Kentaur
Világítás – és látványtervező: Madarász János „Madár”
Kreatív tanácsadó: Dobó Kata
Rendező: Aczél András
Producer, művészeti vezető: Bán Teodóra
A produkcióban felhasználásra kerültek Németh Anikó által tervezett jelmezek is.
A kanadai John Relyea napjaink egyik legjobb basszusa és Attila szerepének egyik legkarizmatikusabb megformálója. Sokakat rabul ejtett már erőteljes hangjával. Énekes családból származik, életét a zenének szenteli.
“John Relyea-nek olyan a hangja, mintha pár száz méter mélyről jönne, Bartók: A kékszakálló herceg várának prológusát énekelve olyan vulkanikusan hangzott, hogy elakadt a lélegzetünk” – írta róla Peter Hatfield, a The Classical Source kritikusa.
30 éves karrierje során Relyea a világ leghíresebb operaházaiban szerepelt, köztük a Metropolitan Operában, a San Francisco Operában, a chicagói Lyric Operában, a Seattle Operában, a Canadian Opera Company-ban, a La Scala-ban, a Royal Opera House Covent Garden-ben, a Párizsi Operában, a Bayerische Staatsoper-ben, a hamburgi Állami Operában, a Bécsi Állami Operában, Róma, Nápoly, és Palermo színházaiban, a Theater an der Wien és a Mariinksy Színház színpadán.
Relyea-t több mint 240 előadásban láthatta a közönség a Metropolitan opera színpadán, amióta Rossini Hamupipőkéjében Alidoro szerepében debütált 2000-ben.
Pályafutása során jelentős szerepek sorát énekelte, Händel, Mozart, Rossini, Donizetti, Verdi, Wagner, Britten, Sosztakovics, Sztravinszkij és még sok más zeneszerző operáiban.
Repertoárján szerepelnek az Attila, a Figaro házassága, A Kékszakállúherceg vára, a Don Quixotte, címszerepei; Méphistophélès a Faustban és a Faust elkárhozásában, Escamillo a Carmenben, Zaccaria a Nabuccóban, Raimondo Lammermoori Luciában, Colline a Bohéméletben, Don Basilio A sevillai borbélyban, Alidoro a Hamupipőkében Giorgio A puritánokban és még sok nagyszerű operában.
Koncertező művészként is aktív. Rendszeresen olyan zenekarokkal lép fel, mint a Chicago Symphony Orchestra, a Cleveland Orchestra, a Philadelphia Orchestra, a Bostoni Szimfonikusok, a New York-i Filharmonikusok, a Los Angelesi Filharmonikusok, a Philharmonia Orchestra, a London Symphony, London Philharmonic, az NDR Hamburg és a Berlini Filharmonikusok.
A díjnyertes bassz-bariton operaénekes fellépett többek között a Tanglewood fesztiválon, Ravinia, Blossom, Cincinnati May, Vail, Lanaudière, Salzburg, Edinburgh, Glyndebourne, Luzern, és Mozart műveinek szentelt fesztiváljain, valamint a BBC Proms-on.
Előadó esteket adott többek között a New York-i Weill Hallban és a Metropolitan Museum of Artban, a londoni Wigmore Hallban.
Relyea számos jelentős karmesterrel dolgozott, mint Pierre Boulez, Sir Colin Davis, Christoph von Dohnányi, Gustavo Dudamel, Allan Gilbert, Valerij Gergiev, Zubin Mehta, Yannick Nézet-Séguin, Sir Roger Norrington, Seiji Ozawa, Antonio Pappano, Sir Simon Rattle, Esa-Pekka Salonen.
2022-ben John Relyea a Don Carlos Inkvizitor szerepében tért vissza a Metropolitan Opera színpadára, amit a kritika és a közönség egyaránt hatalmas elismeréssel fogadott. Brett Dean komponista Hamlet című operájának észak-amerikai premierjén a Szellem és a Sírásó szerepét énekelte, Boris Timofejevics karakterét Sosztakovics Kisvárosi Lady MacBethjében, és Sparafucilét a Rigolettoban.
A közelmúltban debütált a Mefistofele címszerepében az Opera de Lyonban, a Bergeni Szimfonikus Zenekarral a Kékszakállú herceg szerepét vette fel, és visszatér a Drezdai Semperoperába Marcel szerepében Meyerbeer A hugenották című művének új produkciójában.
Relyea 2022/23-as évadának további kiemelkedő eseményei közé tartozik a MET-ben a Don Carlos a, Teatro di San Carloban A Walkür és az angol Nemzeti Operában A Rajna kincse.
Kedvenc zeneszerzői: Bartók, Beethoven, Wagner
Kedvenc operái: A kékszakállú herceg vára, Parszifal, Peter Grimes
szoprán
Tanulmányok:
LFZF Szegedi Konzervatóriuma (2000) – Tanára: Berdál Valéria, Temesi Mária
Békéscsabai Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola – Tanára: Ürmössy Imre
Tanárok, mesterek:
Nagyné Keserű Ildikó, Bálint Zsuzsa, Misura Zsuzsa
Békéscsabán született. Iskola évei alatt hegedülni tanult, majd magánének szakon a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában érettségizett. Szegeden a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán, Berdál Valéria tanítványaként, magánének szakon szerzett diplomát. Ezt követően felvételt nyert a Szegedi Liszt Ferenc Konzervatórium magánének szakának kiegészítő egyetemi tagozatára.
1996 és 2001 között külföldi turnékon vett részt. 2000-ben első helyezést ért el a szegedi Simándy József Énekversenyen. Ugyanebben az évben elnyerte a Budapesti Opera Alapítvány ösztöndíját. A Magyar Állami Operaházban Wagner: Siegfried című zenedrámájában az erdei madár hangjaként mutatkozott be.
2001-ben felvételt nyert az Operaház Stúdiójába, ahol egy évet töltött el. Jelenleg a Magyar Állami Operaház magánénekese.
2004-ben megkapta „az év hangja” díjat.
Versenyek:
Rádió Énekverseny – Különdíj (2001)
Simándy Énekverseny – 1. helyezés (2000)
Díjak és elismerések:
Magyarország Érdemes Művésze (2019)
Liszt-díj (2014)
Magyar Állami Operaház Kamaraénekese (2014)
Oláh Gusztáv-díj (2013)
Príma-díj (2010)
Gundel-díj (2008)
Artisjus-díj (2004)
Év hangja (2004)
Művészi pálya:
Vendégszereplések: Csehország, Svájc, Kanada, Amerika, Japán, Finnország, Németország, Ausztria, Európa számos országa
Főbb szerepek:
Bartók: A kékszakállú herceg vára – Judit
Beethoven: Fidelio – Leonora
Bellini: Norma – Norma
Britten: Gloriana – Elizabeth
Janáček: Jenůfa – Jenůfa
Mozart: Idomeneo – Elektra
Mozart: Don Giovanni – Donna Elvira
Puccini: Turandot – Turandot
Puccini: Tosca – Tosca
Prokofjev: A tüzes angyal – Renata
R. Strauss: Ariadné Naxosz szigetén – Ariadné
R. Strauss: Elektra – Elektra
R. Strauss: Az árnyék nélküli asszony – Barak felesége
R. Strauss: Salome – Salome
Csajkovszkij: A pikk dáma – Lisa
Verdi: Attila – Odabella
Verdi: Macbeth – Lady Macbeth
Verdi: Nabucco – Abigail
Verdi: Otello – Desdemona
Verdi: Simon Boccanegra – Amelia
Wagner: Lohengrin – Ortrud
Wagner: Parsifal – Viráglány
Wagner: A walkür – Helmwige
Wagner: A nürnbergi mesterdalnokok – Éva
Wagner: A bolygó hollandi – Senta
Eötvös: A balkon – Carmen
Poulenc: A karmeliták párbeszédei
Szokolay: Vérnász
Korngold: A halott város – Marietta
Weber: A bűvös vadász – Ágota
Szakmai önéletrajz
Keszthelyen született, Pakson nőtt fel, ahol zenei pályafutását hét éves korában a helyi zeneiskolában kezdte.
Boldizsár a Cotton Club Singers alapítója, és frontembere volt 15 évig.
A zenekar Magyarország legismertebb jazz vokál együttesévé vált. A Csapat 13 nagylemezt, és 2 DVD-t készített.
Az együttes búcsúkoncertjét Magyarország legnagyobb kocerttermében, a Budapest Soprtarénában tartotta 2009. január 9-én.
A zenekar megszűnése után Boldi az opera műfajában folytatta karrierjét.
A Cotton Club Singers után Szegeden debütált első operaszerepében, Cilea Adriana Lecouvreur Mauriziojaként.
A belcanto technikát két kiváló tanártól sajátította el.
Első mestere Magyarország egyik legismertebb énektanára, Sík Olga volt, majd Berle Sanford Rosenberg tanítványa lett, aki annak idején Carlo Bergonzi egyik utolsó növendéke volt.
Az első évadjában már több díjat is elnyert. A momus.hu internetes operaportál az év operaénekesének díját, a Szegedi Nemzeti színházban pedig a Dömötör díj legjobb operaénekesnek járó díját vehette át.
2010-11-es évad januárjának elején “VINCERÓ” címmel jelent meg első önálló opera lemeze, amelyen a Szegedi Szimfonikus Zenekarral Puccini-Verdi operáinak leghíresebb tenor áriáit rögzítették. A lemez karmestere Pál Tamás volt.
Ezalatt már nemcsak Szegeden láthatták az operarajongók, hanem Pécsett a Bolejn Annában Percy szerepében, és Miskolcon Turidduként a Parasztbecsületben.
A Budapesti Tavaszi fesztiválon sikerrel szerepeltek Liszt Ferenc Don Sanche c. operájának magyarországi ősbemutatóján, melynek címszerepében láthatták őt. A Don Sanche opera koncertváltozatával 2011 októberében a mexikói San Cervantino zenei fesztiválon vendégszerepelt.
A 2011-es évad végén Simándi József özvegyétől vehette át a Simándi díjat, a szegedi színháztól pedig a Vaszy Viktor díjat.
2011 Szeptemberében az akkor pozsonyi operadirektor Peter Dvorszky egykori világhírű tenor meghívására a Szlovák Nemzeti Operában Cavaradossi szerepében debütált a Tosca-ban.
Pozsonyban az azóta eltelt évadokban közek 20 címszerepet énekelt el több mint kilencven előadásban.
2012 júniusában Pinkerton szerepében debütált a Magyar Állami Operaházban. A következő évadokban számos szereppel vívta ki a fővárosi közönség szeretetét. Ezzel a Magyar Állami Operaház is folyamatos játszóhelye lett.
2012 szeptemberében nagy álma teljesült, Puccini szülővárosában Luccában a Tosca Cavaradossijaként debütálhatott. Nagy hatással volt a későbbi szerepeire ez a munkafolyamat, ahol belekóstolhatott az olasz operajátszásba.
2012 Decemberében egy nem mindennapi beugrással egyik napról a másikra a Stockholmi Királyi Opera felkérésére az Álarcosbál címszerepét alakította óriási sikerrel. A svéd közönség álló ovációval jutalmazta őt az előadás végén.
A 2013-as év elején művésztársaival a Verdi 200 éves jubileumára létrehozza a Verdi’n the Mood koncertprogramot Verdi műveit jazz-es formában bemutatva. Júniusban Alfrédként láthatták a Traviataban a Miskolci Operafesztiválon. Ez év szeptemberében különleges felkérésnek tett eleget, amikor Kína egyik legújabb operaházában a Tianjin Operában játszotta el Sztravinszkij: Oedipus Rex c. operájának címszerepét egy új produkcióban.
2014-ben ötödik évadjában már több mint húsz énekelt opera főszereppel a háta mögött második alkalommal nyerte el a Szegeden a Dömötör díjat a Hoffman Meséiben nyújtott kimagasló alakításáért.
2014-2015-ös évadban több mint 50 előadásban énekelt. A repertoár szerepei mellett számos új bemutatója volt. Köztük a legizgalmasabb a Busoni Dr. Faust c. operájában Mefisztó szerepe volt. 2015. julius 3-án az Álarcosbál Riccardo szerepében láthatták a Szegedi Szasbadtéri játékokon, ami Európa egyik legnagyobb szabadtéri színpada, 4500 nézővel.
A 2016 májusában megszületett Gréta lánya, ezzel egyidőben számos felkérésnek is eleget kellett tennie, így szinte folyamatosan úton volt.
2016 nyarán a Szegedi Szabadtéri Színpadon debütált első Wagner szerepében. A Bolygó Hollandiban alakította Erik szerepét.
2016 őszén Melis György díjjal jutalmazta a Magyar Állami Operaház. A díjat minden évben az az operaénekes kapja, akit elismernek szorgalmáért, művészi kvalitásáért, valamint kiemelkedően szép kifejezésmódjához társuló tiszta magyar kiejtés ápolásáért.
2017 nyarán megkapta a Magyar Állami Operaház legrangosabb díját, az Operaház Kamaraénekese lett a 2017-2018-as évadban.
2018 tavaszán a Magyar Állami Operaház Székely Mihály emlékplakettel tüntette ki.
2018 nyarán a Fidelio KULT50 kiadványába Boldi lett 2018 legkiemelkedőbb férfi operaénekese.
2019 márciusában Örkény István: Tóték c. színpadi művéből készült opera előadás ősbemutatóján játszotta el az Őrnagy szerepét. A bemutató érdekessége, hogy Boldizsár ötletéből született az opera átirat.
2019 júliusában a Szegedi Szabadtéri Színpad grandiózus Aida bemutatóján két teltházas estén összesen 9000 néző előtt debütált nagy sikerrel Radames szerepében.
2020 januárjában az 50. születésnapja alkalmából teltházas koncertet adott az Erkel színházban Boldi50 címmel. A koncerten a régi stílusában, swing-jazz átdolgozásokban hallhatták a 20. század legnagyobb örökzöld slágereit új magyar szövegekkel, a Budapest Jazz Orchestra kíséretében.
2020 Nyarán a Sába Királynője c. Goldmark Károly operának egész estés filmjében alakította Asszád szerepét. A filmet rendezte, Káel Csaba.
2021 májusában az Andrea Chenier c. romantikus opera címszerepében debütált a Magyar Állami Operaházban.
2021 nyarán a VeszprémFest-en teltház előtt adott koncertet régi zenekarával a Cotton Club Singers-szel, a csapat fennállásának a 25. évfordulóján.
2021 decemberében Offenbach, Hoffmann meséi címszerepében debütált a Magyar Állami Operaházban.
2022 áprilisában Verdi: Otelló címszerepében debütált a Kolozsvári Magyar Operában. Ez egyben a 10. Verdi szerepe is volt.
2022 júniusában Puccini, A nyugat lánya c. operájában Dick Johnson szerepében debütált a Magyar Állami Operaházban.
A 2022-23- as évaban az egyik legfoglalkoztatottabb tenor a Magyar Állami Operaházban, ahol 10 tenor szerepet játszik közel 50 előadásban.
Díjak:
- 2018 KULT50 kiadvány
- 2018 Dömötör díj Szeged
- 2018 Székely Mihály emlékplakett
- 2017 A Magyar Állami Operaház Kamaraénekese a 2017-2018-as évadban.
- 2016 Melis György díj, Magyar Állami Operaház
- 2014 Operabarátok díja Szeged
- 2014 Dömötör díj Szeged
- 2011 Dömötör díj Szeged
- 2010 „ Simándi díj“
- 2010 „Vaszy Viktor díj, Szeged
- 2010 „Év operaénekese“ díj Szeged
- 2009 www.momus.hu internetes komolyzenei újság „Év embere“ díj.
Gábor Géza
basszus
Székesfehérváron született 1972-ben. Kezdetben zongoratanulmányokat folytatott, majd 1991-ben felvételt nyert a Zeneakadémia magánének szakára, ahol 1996-ban jeles eredménnyel diplomázott Bende Zsolt és Gulyás Dénes osztályában. Folytatta tanulmányait az opera szakon, ahol 1998-ban diplomázott Medveczky Ádám és Kovalik Balázs irányításával. Diploma után a Magyar Állami Operaház több kis szerepben alkalmazta.
1999-ben a Szegedi Nemzeti Színházhoz szerződik, ahol rendkívül termékeny tíz évet töltött. 2009-ben visszatért Ochs báró szerepével (Strauss: A rózsalovag) az Operaházba, amelynek azóta egyik legtöbbet foglalkoztatott állandó vendége. Repertoárja igen széles a barokktól a kortárs szerzőkig, a szeriőztől a buffóig. Számos fesztiválon lépett fel itthon és külföldön. 2014-ben nagy sikerrel szerepelt a Müpa Budapest Wagner-napok keretében Fasolt szerepében. Szívesen lép fel musicalekben is, például volt már Kajafás (Jézus Krisztus Szupersztár), Molokov (Sakk). Színpadi művek mellett igen széles az oratóriumrepertoárja, a Magyarországon leggyakrabban játszott művek nagy részét énekelte. Szegedi évei alatt kétszer elnyerte a Dömötör-díjat és az Operabarátok Díját. 2004-ben a Magyar Zeneszerzők Szövetsége a kortárs magyar zene népszerűsítéséért Artisjus-díjjal jutalmazta.
Főbb szerepei: Kékszakállú (A kékszakállú herceg vára), Osmin (Szöktetés a szerájból), Sarastro (A varázsfuvola), Bartolo (Figaro házassága) Basilio (A sevillai borbély), Leporello, Kormányzó (Don Giovanni), Inkvizítor (Don Carlos), Procida (A szicíliai vecsernye), Sparafucile (Rigoletto), Colline (Bohémélet), Angelotti (Tosca), Pistola (Falstaff), Rocco (Fidelio), Timur (Turandot), Fasolt, Fafner (A Rajna kincse), Hunding (A walkür), Stefano (Adès: A vihar), Bölömbér Kerál (Tallér: Leánder és Lenszirom).
Haja Zsolt
bariton
Debrecenben született 1983-ban. A Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola szolfézs-zeneelmélet és egyházzene szakán 2002-ben végzett, ezután iratkozott be a Debreceni Egyetem konzervatóriumába. Tizennyolc éves kora óta tanul énekelni, mestere a mai napig dr. Mohos Nagy Éva. Operaénekesként 2005-ben, a debreceni Csokonai Színház deszkáin debütált A végzet hatalma Melitone szerepében. A következő évadban bemutatkozott a Manon Lescaut-ban mint Lescaut őrmester és a Lammermoori Luciában mint Enrico. A Magyar Állami Operaház közönsége 2008-ban hallhatta először a Pomádé király új ruhája opera Garda Robertó szerepében; mára az Opera egyik legkiválóbb, nélkülözhetetlen művészé vált. 2006-ban megnyerte a szegedi Simándy József Énekversenyt, 2007-ben a Ferruccio Tagliavini Nemzetközi Énekversenyt, egy évvel később különdíjat kapott a bécsi Hans Gabor Belvedere Énekversenyen. 2015- ben harmadik helyezést ért el, és különdíjat kapott a Competizione dell’Opera nemzetközi ének-versenyen. A 2019/20-as évadban a Magyar Állami Operaház Kamaraénekese. Főbb szerepei: Escamillo (CarmenCET), Kreón (Haydn: A filozófus lelke), Guglielmo (Così fan tutte), Papageno (A varázsfuvola), Figaro (A sevillai borbély), Marcello (Bohémélet).
CARAMEL – ÚJRA
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
-
Veres Mónika, művésznevén Nika
-
Szulák Andrea
CARAMEL – ÚJRA
MESTERKÓD részletek
2023. augusztus 15. kedd 20:00 (esőnap: augusztus 16.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Műsoridő: kb. 100 perc, szünet nélkül
Vendég:
Szulák Andrea, Veres Mónika (Nika)
Egy csupaszív, érzékeny énekes, aki nem fél kitárulkozni, megmutatni valódi önmagát. Bátran mer énekelni az érzéseiről, mély gondolatairól, melyekkel közönségét is minden alkalommal magával sodorja.
Caramel idén nyáron is visszatér a Margitszigetre!
Caramel népszerűsége, csodálatos hangja mellett, épp a közelségben, a személyes és végtelenül őszinte kisugárzásban is rejlik. A hatalmas rajongótáborral rendelkező énekes különleges tehetségű zeneszerző, aki saját maga írja dalszövegeit is.
Koncertjén a régi kedvencek és az új, rádiós slágerlistákat vezető szerzemények mellett részletek hangzanak el a tavaly bemutatott, Mesterkód című musicaljéből. Az előadás Petőfi Sándor születésének 200. évfordulójára íródott és hazánk neves költőinek szerelemes versei is fűszerezik majd az estét.
Szövegíróként a költészet sem áll távol Carameltől. Jól bánik a szavakkal, úgy adja át mondanivalóját a világról, a szerelemről, a boldogságról és a hitről, hogy mindenki könnyen tud azonosulni vele. Vendégeivel, hazánk meghatározó női hangjával, olyan műsorral készül, mely felejthetetlen lesz mindenki számára.
Emerton-díjas magyar énekesnő és színésznő
Négy évesen már a Magyar Rádió szignálját énekelte, tagja volt az Operaház gyermekkórusának, sőt még a tizenötöt sem töltötte be, mikor megnyerte első díját egy külföldi fesztiválon. Azóta a Fonogram díjtól az Emerton díjig majd’ minden fontosabb elismeréssel megjutalmazták, színpadra lépett az ország legnevesebb zenészeivel, és több száz slágerhez kölcsönözte a hangját vokalistaként. Az egykori bájos kislány, aki csak annyit kért: “papa, ne félts”, már felnőtt, és igazi dívaként aratja sikereit immár szóló énekesnőként.
Kedvencei közé tartozik Tina Turner, Aretha Franklin, Whitney Houston, Beyonce és Ella Eyre is, csak hogy a nagyobbakat említsem. A magyar előadóművészek közül közel áll hozzá Katona Klári, az LGT, Cserháti Zsuzsa és Kovács Kati is.
EMeRTon-díjas és Máté Péter-díjas magyar énekesnő, színésznő, műsorvezető
A Neoton együttes énekesnőjeként lett ismert, 1993-ban ő volt az első, aki Magyarországot képviselhette az Eurovíziós Dalfesztiválon. Számos filmes- és színházi szerep fűződik a nevéhez, emellett olyan televíziós műsorokban volt látható, mint a Ki vagyok én? vagy az Activity.
Díjai:
Moszkva – OIRT-fesztivál nagydíja (1991)
Eger – Táncdalfesztivál első díja (1992)
Az év énekesnője (1992, 1994)
EMeRTon-díj (1992)
Budapesti Operettszínház – Az év musical színésznője (2013)
100 TAGÚ CIGÁNYZENEKAR
koncert
Utazás a világ körül
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
-
MŰSOR
-
DANYI LŐRINC RÓBERT
-
LENDVAI CSÓCSI JÓZSEF
-
Peller Anna
-
Dancs Annamari
-
Peller Károly
-
Laki Péter
-
Lakatos Vivien
-
Kalina Enikő
-
CISZ Gypsy Soloist
-
Sabbathsong Klezmer Band szólistái
-
RE-PRODUCTION
-
Buglyó Petra
100 TAGÚ CIGÁNYZENEKAR
koncert
Utazás a világ körül
2023. augusztus 17. csütörtök 20:00 (esőnap: augusztus 18.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Műsoridő: kb. 150 perc, 1 szünettel
Sztárvendégek:
Peller Anna, Dancs Annamari
Peller Károly, Laki Péter
Fellépnek:
Sabbathsong Klezmer Band szólistái
Lakatos Vivien, Buglyó Petra
Kalina Enikő
CISZ Gypsy Soloist kamarazenekar
RE-PRODUCTION
A legendás cigányzenekar Budapesten 2023-ban kizárólag nyáron a Margitszigeten, valamint decemberben a Budapest Kongresszusi Központban lép fel teljes létszámban, 100 zenésszel. Minden alkalommal lenyűgözi a közönséget az élmény, mikor a 100 tag együtt lép színpadra és kezdi el játszani a várva-várt, népszerű dalokat.
A 100 tagú cigányzenekar koncertje monumentális és egyedülálló élmény minden alkalommal, mikor közösen láthatjuk és hallhatjuk őket. A patinás együttes maga a csoda, a kincs. Nem véletlen, hogy 2014-ben bekerültek a Hungarikumok Gyűjteményébe, azok közé a kincseink közé, melyeknek fő jegyei a nemzeti érték. Ezt az értéket őrzi és ápolja a Margitszigeti Színház, ahol ismét átélheti a közönség ezt a csodát.
Komolyzenei művek mellett tradicionális magyar cigánymuzsikát, magyar nótát játszanak, a műsor lenyűgöző és megunhatatlan.
Fotó: Hetessy-Németh Tünde
I. rész
- Gioachino Rossini: TELL VILMOS - NYITÁNY
- Grigoras Dinicu: PACSIRTA (RE-PRODUCTION)
- Johannes Brahms: V. MAGYAR TÁNC
- Astor Piazzola: OBLIVION (CISZ Gypsy Soloist Kamarazenekar)
- CIMBALOMSZÓLÓ
- NYÍRSÉGI CIGÁNYDALOK (Buglyó Petra ének)
- Vittorio Monti: CSÁRDÁS
- Georges Bizet: CARMEN
- Johann Strauss: ÉLJEN A MAGYAR (RE-PRODUCTION)
OPERETT 1.: Dancs Annamari - Peller Anna – Peller Károly - Laki Péter
- SZILVIA BELÉPŐJE (Kálmán Imre: Csárdáskirálynő)
- BUDAPEST EGYVELEG
- EMLÉKSZEL MÉG (Kálmán Imre: Csárdáskirálynő)
- HAJMÁSI PÉTER (Kálmán Imre: Csárdáskirálynő)
SZÜNET
II. rész
- Erkel Ferenc: PALOTÁS (RE-PRODUCTION)
- Kalina Enikő: NÓTÁK ÉS CSÁRDÁSOK
- Horváth Zoltán: CIGÁNYTŰZ
- Johannes Brahms: I. MAGYAR TÁNC (CISZ Gypsy Soloist Kamarazenekar)
- Farkas Gyula: CIGÁNY FANTÁZIA
- JIDDISHE EGYVELEG (Sabbathsong Klezmer Band)
- Reményi Ede: REPÜLJ FECSKÉM
- Pablo de Sarasate: ZIGEUNERWEISEN (Lakatos Vivien)
OPERETT 2.: Dancs Annamari - Peller Anna – Peller Károly - Laki Péter
- HEJ CIGÁNY (Kálmán Imre: Marica grófnő)
- CINTÁNYÉROS (Szirmai Albert-Bakonyi Károly-Gábor Andor: Mágnás Miska)
- SZÉP VÁROS KOLOZSVÁR (Kálmán Imre: Marica grófnő)
- DÉLIBÁBOS HORTOBÁGYON (Huszka Jenő: Erzsébet)
FINÁLÉ
A zenekar a műsorváltoztatás jogát fenntartja.
Elnök
1968. január 26-án született Budapesten. Zenész családból származik. Hegedülést 6 éves korában kezdte első tanára Berki Béla volt.
1978- tól zenei képzettségét a Szellemi Kulturális Örökség Magyar Nemzeti jegyzékére felkerült Rajkó módszer alapján sajátította el, ahol Farkas Gyula majd később Mészáros Tivadar lett a tanára.
1990-től a Rajkó Zenekar vezető prímásként számos cd felvételen és többezer előadáson vett részt a világ számos nagy színpadain és koncertermeiben.
Koncertezett Amerikában, Indiában, Tajvanban, Kínában, Japánban,
Dél-Koreában, Új-Zélandon, Ausztráliában, a Vatikánban, Európa összes országában.
Costa Rica X. Nemzetközi Zenei Fesztivál, ahol számos nagy szimfonikus zenekar mellett koncertezett. Budapesten a Művészetek Palotája, Nemzeti Színház, Liszt Ferenc Zeneakadémián.
Híres nagy koncerttermekben mint a Carnegie Hall New York,
Le Corum: Palais de Congres, Opera Berlioz Monpellier,
Salle Pleyel Concert Hall Paris, Theatre des Champs-Elysées Paris, Sydney Operaház.
2010-től a Magyar Örökség és Hungarikum díjas 100 Tagú Cigányzenekar Prímása és
Koncertmestereként öregbíti Magyarország hírnevét.
Elismerésként: 1998-ban Lyra díjat.
2003-ban Kodály Zoltán Közművelődési díj a Rajkó Zenekar prímásaként, a roma zenei
kultúra és a magyar zenei hagyományok ápolásáért.
2004-ben Darjeeling (India) Díszpolgár. A kulturális csereprogramon kiemelkedő művészi munkájának elismeréseként.
2007-ben Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetését kapta.
2007-től a Rajkó Zenekar és Művészegyüttes védjegy jogosultja.
2023-tól a 100 Tagú Cigányzenekar Elnöke.
Alelnök, művészeti vezető, főprímás
1944. október 21-én született Ménfőcsanakon. Apja id. Lendvai Csócsi József, Magyar Köztársaság Babérkoszorúja díjjal kitüntetett hegedűművésze volt, a Rajkó zenekar főprímása. Két és fél évesen már hegedűt ragadott és édesapját próbálta utánozni. 10 éves korától már a Rajkó zenekarban játszott és tanulmányait is itt folytatta. 20-as éveinek elején megalapította saját nevével fémjelzett zenekarát, amellyel világkörüli útra indult. 1985-től a 100 tagú Cigányzenekar tagja.
Boross Lajos prímáskirálytól kapta meg 1998-ban, egy verseny alkalmával a Pesti Vígadóban, a főprímási rangot. Ugyanebben az évben kitüntették a Magyar Köztársaság Arany Érdemkeresztjével. 2005. december 12-én a 100 tagú Cigányzenekar alelnökévé választják. Fischer Iván karmesterrel és a Budapest Fesztiválzenekarral nagysikerű koncertet adtak a Carnegie Hall-ban New York-ban. Németországban és Franciaországban több elismerést kapott művészi munkájáért. Mai napig az édesapjától kapott nagybecsben tartott hegedűn játszik.
Középiskolába a Hunfalvy János Külkereskedelmi és Közgazdasági Szakközépiskolába járt, külkereskedelmi-vállalkozási ügyintéző kéttannyelvű, német-angol szakra. Ezután német felsőfokú nyelvvizsgát is tett.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem operett-musical szakán végzett, majd játszott a szolnoki Szigligeti Színházban, a békéscsabai Jókai Színházban és a Körúti Színházban.
A 2006/2007-es évadtól a Budapesti Operettszínház tagja. Rengeteget szinkronizál.. Ő a Filmcafé csatorna, illetve a Jazzy Rádió hangja is.
Az RTL Reggeli című műsorát vezeti, valamint a Mi kis falunk című sorozat Dr Kalmár Zsófiájának szerepét játssza.
Színházi szerepei:
A kaukázusi krétakör – Gruse (bemutató: 2011. december 2. Budapesti Operettszínház)
A Kuplé-király – szereplő (bemutató: 2005. október 23. Spinoza Színház)
A víg özvegy – Sylviane, Bogdanovics felesége (bemutató: 2007. december 13. Budapesti Operettszínház)
Abigél – Torma Piroska (bemutató: 2008. március 27. Budapesti Operettszínház)
Álarcosbál – színész (bemutató: 2006. január 6. Szigligeti Színház)
Apácák – Mária Regina (bemutató: 2004. november 5. Színház- és Filmművészeti Egyetem (Ódry Színpad))
Az eltűnt idő nyomában – Nápoly királynője (bemutató: 2006. március 10. Szigligeti Színház) színész
Balfácánt vacsorára! – Marléne (bemutató: 2005. november 11. Szigligeti Színház) színész
CAROUSEL – Liliom – Carrie Pipperidge (bemutató: Budapesti Operettszínház)
Chicago – Roxie Hart (bemutató: 2006. április 21. Szigligeti Színház) színész
Cigányszerelem – Jolán, Dragoján unokahúga (bemutató: 2011. október 20. Budapesti Operettszínház)
Csókos asszony – Rica-Maca (bemutató: 2006. október 19. Thália Színház)
Démonológia – Cristine 1. /Amanda Hammer/ (bemutató: 2007. május 13. Centrál Színház) színész
Egy szenvedélyes Szentivánéj! – közreműködő (bemutató: Budapesti Operettszínház)
Én és a kisöcsém – Vadász Frici (bemutató: Színház- és Filmművészeti Egyetem (Ódry Színpad))
Én és a kisöcsém – Vadász Frici (bemutató: 2006. március 24. Körúti Színház) színész (2006 – 2009)
Én és a kisöcsém – Vadász Frici (bemutató: 2015. március 13. Budapesti Operettszínház)
Ez Operett!-Kettecskén – közreműködő (bemutató: 2011. szeptember 26. Budapesti Operettszínház)
Ghost – Oda Mae Brown (bemutató: 2013. május 31. Budapesti Operettszínház)
Hair – Sheila (bemutató: 2010. augusztus 13. Szegedi Szabadtéri Játékok – Dóm tér) színész
Hegedűs a háztetőn – Golde (bemutató: 2004. szeptember 20. Színház- és Filmművészeti Egyetem (Ódry Színpad))
Helló! Igen?! (Hello Again!) – A nővér (bemutató: 2004. április 30. Budapesti Operettszínház)
Huszka Jubileumi Gála – közreműködő (bemutató: Budapesti Operettszínház)
Impro és Kontra – közreműködő (bemutató: IMPRÓ (Momentán Társulat))
János vitéz – további szereplő (bemutató: 2004. március 13. Pesti Színház)
Jövőre, veled, itt – Doris (bemutató: 2005. december 9. Budapesti Operettszínház- Raktárszínház)
Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról – Beverly (bemutató: 2005. január 28. Szigligeti Színház) színész
Kokainfutár – Maria Kroll, Xantippe ismerőse, és a nagyvilág (bemutató: 2003. december 8. Színház- és Filmművészeti Egyetem (Ódry Színpad))
Koldusopera – Kocsma Jenny (bemutató: 2010. december 3. Thália Színház)
Legénytoll – közreműködő (bemutató: Spinoza Színház)
Made in Broadway – közreműködő (bemutató: Fészek Művészklub)
Marica grófnő – Lisa (bemutató: 2007. július 21. Szegedi Szabadtéri Játékok – Dóm tér)
Mise – közreműködő (bemutató: Művészetek Palotája) ének
Miss Saigon – Ellen (bemutató: Színház- és Filmművészeti Egyetem (Ódry Színpad))
Mission IMPROssible? – közreműködő (bemutató: Budapesti Operettszínház)
Musical est – közreműködő (bemutató: 2004. július 31. Színház- és Filmművészeti Egyetem (Ódry Színpad))
Musical est – közreműködő (bemutató: 2005. július 30. Zsámbéki Színházi és Művészeti Bázis)
Musical plusz – közreműködő (bemutató: Kőbányai Kulturális Központ)
Nine (Kilenc) – Carla Albanese (bemutató: 2005. október 7. Békéscsabai Jókai Színház) színész
On Broadway – közreműködő (bemutató: M'art)
Ördögölő Józsiás – Dilló, tündér (bemutató: 2013. március 30. Budapesti Operettszínház)
Párizsi élet – Juliette Verdun, Karadek grófnő unokahúga (bemutató: 2007. február 22. Budapesti Operettszínház)
Rebecca-A Manderley-ház asszonya -Mrs. Van Hopper (bemutató: 2010. március 19. Budapesti Operettszínház)
Rudolf – Larisch grófnő (bemutató: 2006. május 26. Budapesti Operettszínház)
Szentivánéji álom – Heléna (bemutató: Budapesti Operettszínház)
Szép nyári nap – Margó, Juli barátnője (bemutató: 2009. július 15. Budapesti Operettszínház)
Viktória (operett) – Riquette, Viktória szobalánya (bemutató: 2013. január 25. Budapesti Operettszínház)
Mágnás Miska (operett) – Marcsa, mosogatólány (bemutató: 2015. szeptember 18. Budapesti Operettszínház)
Lévay Szilveszter-Michael Kunze – Marie Antoinette, Rose Bertin (bemutató: 2016. március 4. Budapesti Operettszínház)
Nők az idegösszeomlás szélén – Peppa (bemutató: 2016. május 20. Átrium, Budapesti Operettszínház)
Szeretni bolondulásig – Egy FÉNYES est – közreműködő (bemutató: 2017. Kálmán Imre Teátrum)
A Macskadémon – Orsi (bemutató: 2018. március 16. Kálmán Imre Teátrum)
Apáca Show – Deloris Van Cartier (bemutató: 2018. augusztus 10. Szegedi Szabadtéri Játékok, Budapesti Operettszínház)
Carousel - Liliom – Carrie Pipperidge (bemutatóː 2019, Budapesti Operettszínház)
La Mancha lovagja – Aldonza (bemutatóː 2020, Budapesti Operettszínház)
Rozsda Lovag és Fránya Frida – Fránya Frida (bemutatóː 2021, Budapesti Operettszínház)
Nine – Sarraghina - prostituált (bemutatóː 2021, Budapesti Operettszínház)
Veszedelmes viszonyok – Merteuil márkiné (bemutatóː 2022, Budapesti Operettszínház)
Aranyoskám – Julie (bemutatóː 2022, Madách Színház)
Gyerekkorától meghatározó szerepet játszott a zene az életében. Kislányként a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium Népi Együttesének szólistájaként körbeturnézta a Kárpát- medencét.
1996-ban debütált az erdélyi magyar könnyűzenében,12 szólólemezt, 5 műsoros DVD-t, 22 videoklipet és több, mint 150 saját dalt készített, amelyeknek köszönhetően Annamari ma is a legismertebb erdélyi magyar énekesnő.
2008-ban első magyar szólistaként vett részt az Aranyszarvas Nemzetközi Fesztiválon, ahol Közönség- Népszerűség díjat nyert. Ezt követően több saját dala szerepelt az európai slágerlistákon.
Annamari 2006-ban a Kolozsvári Zeneakadémia operaénekesi szakán diplomázott, és ezzel elindult a komolyzenei karrierje is. 2010 tavaszán a Ion Dacian Román Nemzeti Operettszínházban, majd ősszel a Budapesti Operettszínházban debütált. Azóta az Operettszínház vezető szólistája, olyan nagysikerű darabok főszereplője, mint a Miss Saigon, az Ének az esőben, a Rebecca, a Csárdáskirálynő, a Marica Grófnő, a Csókos Asszony, a Bajadér, Lili Bárónő, stb.
Színházi munkásságának elismeréseként 2012-ben a Csillag- díjjal, 2013-ban a legjobb szubrettnek járó Bársony Rózsi Emlékgyűrűvel, majd 2015-ben az Év Operettszínésze díjával tüntették ki. Az évek során körbeturnézta a fél világot, fellépve olyan országokban is, mint Japán, India, Izrael, Omán.
2012-től Imre Gabriella primadonna az énekmestere, aki azóta is vigyázza Annamari énekhangját, technikai tudását.
Annamari 2017 februárjában adott életet kisfiának, Ádámnak. Visszatérése a színpadra a Rebecca c. musical női főszerepével valósult meg. Ezt követte az István, a király rockopera, a Maya c. operett bemutatója.
2020 őszén a La Mancha lovagja című musical női főszerepében, Aldonza/ Dulcinea -ként mutatta meg, hogy a szubrett, a komika szerepkörök mellett drámai jellemeket is meg tud formálni.
Annamari a karanténidőszakban dalokat írt, ezekből készült egy pop-dala és a hozzá fűződő videoklip is, amely Felkap a szél címet kapta. 2020 novemberében lát napvilágot Mi leszel, ha nagy leszel? címmel első gyereknek szóló hanglemeze, amelynek dalai többségét ő komponálta.
2021-ben egy újabb formabontó musicalben, a Nine-ban alakítja a főszereplő Guido Contini szerelmét, Carla Albanese-t.
2022-ben visszaáll a nagy sikerű Lili Bárónő operettbe, ezúttal mint Clarisse Művésznő. Ezt követően pedig az Operettszínház régvárt musical-bemutatójában, a Jekyll és Hyde-ban Emma Carew-ként egy líraibb musical-naivaként láthatjuk őt.
Annamari a színházi munkássága mellett folyamatosan dalokat ír, klipeket készít és koncertezik az ország számos pontján.
1979-ben született Budapesten. 1998 óta a Budapesti Operettszínház egyik vezető szólistája.
Ezzel párhuzamosan marketing- és reklámmenedzseri képesítést szerezett. Részt vett Oleg Tabakov (RUS) és Daniel Mesguich (FR) színészmesterség kurzusain. 2006 és 2009 között a bécsi Volksoper vendégszólistája volt. Fellép prózai, operett és musical szerepekben is. Szerepei nagy részét németül is játssza. 2016-ban végezett a Kodolányi János Főiskola Kommunikáció és médiatudomány szakán, Kommunikátor (üzleti kommunikáció specializáció) képesítéssel. A diplomamunkáját A Budapesti Operettszínház marketing kommunikációjának elemzése – különös figyelemmel az online felületre témájában írta. 2016-ban diplomázott a Színház- és Filmművészeti Egyetem Drámainstruktor szak színjátékos szakirányán. Primadonnának születni kell? címet viselő szakdolgozatában az operett műfajáról, annak tanítható és nem tanítható részeiről, képzési intézményeiről írt. Mesterdiplomáját 2018-ban a Károli Gáspár Református Egyetem Színháztudomány szakán szerezte és vált ezzel okleveles bölcsésszé, egyetemi évei zárásaként a János vitéz, a nemzeti operettünk múltját és jelenét kutatva.
2002-ben Nivó-díjat kapott, 2003-ban a Marsall-botot, az évad legígéretesebb tehetségének járó díjat vehette át. 2004-ben a magyar kritikusok „az évad legjobb mellékszereplője” díjra jelölték Eszenyi Enikő Bál a Savoyban című operett rendezésében, Celestine megformálásáért. 2011-ben az „Év operett színésze“ volt. 2012-ben és 2014-ben Csillag-díjat kapott. 2018-ban az évad karakterszereplőjének járó Honthy-díj-at vehetett át Székely Kriszta Kékszakáll című Offenbach operett rendezésében, Popolani megformálásáért. 2018-ban és 2019-ben is átvehette a Karinthy Színház Közönségdíját, mint a legkiemelkedőbb színész az Apa megformálásáért a Tanár úr, kérem!-ben. 2023. március 31-én az Uránia Nemzeti Filmszínházban adták át első alkalommal a Rátonyi Róbert-díjat, amelyet Peller Károlynak ítéltek oda Rátonyi Róbert szellemiségéhez méltó kiemelkedő művészi munkájáért.
Bóni szerepét játszotta Baden-Baden-ben, 2005-ben a Südwestrundfunk (SWR) televíziós társaság által készített a Die Csárdásfürstin című operettben. Szintén Bóni szerepét énekli A Csárdáskirálynő magyar és német nyelvű cd felvételén. Résztvevője a Kálmán Imre jubileumi CD kiadványának. 2009-ben jelent meg EZ OPERETT! című albuma, amely előkelő helyen szerepelt a MAHASZ toplistáján. Ezt követte 2011-ben az EZ OPERETT 2. – KETTECSKÉN című CD, mely szintén nagy siker hozott. 2013-ban az EZ KARÁCSONY! című albumával kilépett az operett műfajának kereteiből is. 2017-ben újra az operett műfaját népszerűsítette az Operett slágerek – Sláger operettek CD-vel. A Karinthy Színház siker musicaljének, a Tanár úr, kérem!-nek CD felvételének létrejöttét nem csak szereplőként, de producerként is jegyzi. 2020-ban egy hiánypótló CD-vel jelentkezett Hosszú az éjszaka… - Eisemann Mihály slágerei címmel.
Rendszeresen foglalkozik a Budapesti Operettszínház művésziskolájának, az Operett Akadémiának, jelenleg pedig a Pesti Broadway Stúdió növendékeivel. 2013 óta az Országos Musical és Operett Kurzus felkészítő tanára.
Több rendezés és koreográfusi munka is áll a háta mögött. Rendezői munkái közül kiemelkedik a Tatabányai Jászai Mari Színházban 2012-ben A régi nyár, valamint a Szegedi Nemzeti Színházban 2019-ben rendezett Mágnás Miska című operett produkciója. A Budapesti Operettszínházban bemutatott Oszi Boszi, a repülő nagyanyó című „mese-só”-t nem csak rendezőként, de íróként is jegyzi. 2019-ben a Debreceni Csokonai Színházban került bemutatásra Kálmán Imre: Csárdáskirálynő című operettjének legújabb változata, amelynek átdolgozásához a jogtulajdonosok és az örökösök a legnagyobb elismeréssel gratuláltak. A Nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház felkérésére 2022-ben családi musicalt írtak Tersánszky Józsi Jenő Misi mókusából Nyirtai László zeneszerzővel és Cseh Dávid Péter dalszövegíróval.
2001 és 2018 között a Budapesti Operettszínház Közalkalmazotti Tanácsának elnöke volt. 2014-től a Színházi Dolgozók Szakszervezetének elnökségi tagja.
A Budapesti Operettszínház vezető táncos-komikusa operettek mellett musicalekben és operákban is rendszeresen játszik. Kálmán Imre, Lehár Ferenc, Huszka Jenő és Fényes Szabolcs klasszikus operett-műveinek komikus szerepei mind-mind repertoárján szerepelnek (Csárdáskirálynő - Bóni; Marica grófnő - Báró Zsupán Kálmán; Bajadér -Szapáry; A chicagói hercegnő - Mr. James Bondy; A mosoly országa - Hatfaludy Feri; A víg özvegy - Nyegus; Mária főhadnagy - Zwickli Tóbiás; Lili bárónő - Frédi;Maya - Dixi), de a közelmúltban játszott a klezmer-musical Menyasszonytáncban és a Hegedűs a háztetőnben pedig két szerepet is, Szását, az első orosz tisztet és Mótelt.
Színházi szerepei mellett a Budapesti Operettszínház által rendezett gálaműsorokban is fellép, többször szerepelt a Budavári Palotakoncerten, a Csárdáskirálynő 100. gálán, újévi gálákon, valamint a Salute to Vienna and Budapest műsorban is, amit a PBS amerikai közszolgálati televízió 2021 augusztusától sugároz,3 éven át. Rendszeresen turnézik külföldön, fellépett a 2015-ös Milánói Világkiállításon, Ománban, a Muscati Királyi Operában, a Dubaji Operaházban, München, Nürnberg,Kaunas koncerttermeiben, a Kijev Nemzeti Akadémiai Operettszínházban és Erdélyben többször is. Egyre többet szerepel operákban is, Mozart Figaró házassága és Szöktetés a szerájból című művében Basiliót és Pedrillót énekelte a Coopera produkciójában.
A színház világa már gyerekkorában érdekelte, több szavalóversenyen vett részt és tagja volt az iskolai drámaszakkörnek.
A Szegedi Tudományegyetemen végül történelem szakon szerzett bölcsész diplomát, ezt követően fordult ismét a zene és a színház világa felé. Klasszikus éneket tanult Szolnokon az Ádám Jenő Zeneiskolában. 2013-ban országos tehetségkutató versenyt nyert operett kategóriában, majd ugyancsak ebben az évben felvételt nyert a Pesti Broadway Musical Stúdióba és az Operett Akadémiára, ekkortól játszik a Budapesti Operettszínházban, de a debreceni Csokonai Nemzeti Színházban, a Kaposvári Csiky Gergely Színházban és a békéscsabai Jókai Színházban is vendégszerepelt már.
Lakatos Vivien a népszerű "Virtuózok" tehetségkutató versenyen tűnt fel mindössze 6 évesen, majd a bécsi Johann Sebastian Bach zeneiskola növendéke lett. A számos nemzetközi díjat nyert tehetséges prímás 8 évesen szülővárosában, Szabadkán lépett fel először a 100 Tagú Cigányzenekarral. Beke Farkas Nándor meghívására a Margitszigeti Színház közönségének is bemutatja páratlan tehetségét.
A 2018-ben alakult zenekar Magyarországon – kuriózumként – azzal a célzattal kezdett munkába, hogy magyar és magyaros, továbbá cigány jellegű komoly, illetve világzenei műveket szólaltasson meg igényes formában. Azokat a kulturális kincseket szeretnék megőrizni és ápolni, amelyek kezdenek eltűnni a koncertzenei életből, vagy soha nem is lehettek részei annak. Mivel a zenekar diplomás, roma származású fiatalokból áll, ez egy széles rétegű komolyzenei repertoárt jelent, melyben egyszerre vannak jelen a barokk kor és a jelenkor művei is.
Repertoárjukban megtalálhatóak a 19. század ismert verbunkosai és magyar nótái is, melyek nélkül nem jöhettek volna létre a legismertebb komolyzenei szerzők (Haydn, Brahms, Liszt, Kodály stb.) magyaros jellegű művei sem.
Zenekarunk 1998-ban, egy kis budapesti zsinagógában Deutsch László főrabbi úr héber nyelvoktatásának záróünnepségén indult, ahol köszönetképpen előadtuk kedvelt izraeli dalainkat. A főrabbi úr ekkor mondott egy próféciát Jesája (Ézsaiás) könyvéből, hogy „Vigasztaljátok, vigasztaljátok az én népemet…”, ami azóta is végigkíséri fellépéseinket, mondhatni fundamentumként áll munkálkodásunk alatt. Az itt készült amatőr felvétel eljutott Raj Tamás főrabbi úrhoz is, akinek bíztatására komolyabb munkába fogtam barátaimmal. Egyre gyarapodtunk különböző hangszereket bevonva, végül mára már kilenc, sőt sokszor 10–12-en muzsikálunk, akik javarészt klasszikus zenekarok tagjai, mint: Magyar Állami Operaház, Honvédség Központi Zenekar, Dohnányi Ernő Szimfonikus Zenekar, de jazz-, világ- és népzenészek is találhatók sorainkban.
Repertoárunkban a kelet-európai klezmer mellett a jiddis és izraeli tradicionális ill. modern dalok és táncok is fontos helyet foglalnak el. Célunk a zsidóság dallamainak magas szintű interpretálásán túl, visszatalálni e dalok szellemi gyökeréhez és forrásához, a Biblia valóságához. Ezért is lett szlogenünk, hogy: „Több, mint klezmer”.
A RE-PRODUCTION előadóművészeinek célja a legmagasabb szintű művészi szórakoztatás és a forradalmasított magyar tánckultúra népszerűsítése az egész világon, mely töretlen közönségsikerük ereje vélhetően abban rejlik estéről estére, hogy színpadjukon a tüzes magyar táncokat népszerű, nemzetközi és modern irányzatokkal szelídítik meg, vagy éppen fokozzák a végletekig, így, ezzel egy teljesen egyedi ízvilágot bemutatva a tisztelt nagyérdemű boldogságára.
A Sisi királyné történetét feldolgozó FERGETEGES című sikerdarabot közel háromszáz alkalommal adta elő hazai és külföldi színpadokon a RE-Production és a 100 Tagú Cigányzenekar. A koncerten az együttműködésből született nagysikerű előadásból is láthatnak részleteket.
BEST OF GESZTI
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
BEST OF GESZTI
2023. augusztus 23. szerda 20:00 (esőnap: augusztus 24.)
Meglepetések és óriási slágerek
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Műsoridő: kb. 120 perc, szünet nélkül
Ezen a nyáron engedjük, hogy a romantika összekócolja a szívünket a Margitszigeten. Az augusztus 23-i Best of Geszti koncerten a táncolós-bulizós dalok mellett régi-új meglepetés dalok is felhangzanak, hogy ki-ki átkarolhassa párját a margitszigeti fák alatt. Hogy kivel szólalnak meg duettben ezek a dalok? Legyen ez is meglepetés!
A mottó idén: "Akárhova mész, idetalálsz."
FENYŐ MIKLÓS
koncert
Szerelmes Sziget
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
-
Made in Hungária
-
Peter Šrámek
FENYŐ MIKLÓS
koncert
SZERELMES SZIGET
2023. augusztus 26. szombat 20:00 (esőnap: augusztus 27.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Műsoridő: kb. 150 perc, szünet nélkül
Vendégek:
Peter Šrámek
Fonogram díjas énekes
&
Fenyő Miklós - Tasnádi István:
Made in Hungária
részletek egy zenés házibuliból
a
József Attila Színház
művészeinek előadásában
Fenyő Miklós 26. nyárbúcsúztató koncertje a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon
Már több mint negyedszázada, pontosabban 26 évvel ezelőtt rendezte meg Fenyő Miklós első nyárbúcsúztató koncertjét a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon. Azóta megszakítás nélkül, ha esett, ha fújt, minden év augusztus utolsó szombatján tartotta speciálisan csak a Szigetre készült koncertjét, minden évben teltház előtt. Idén 26. alkalommal, aug. 26.-án szombaton lesz ismét a várva várt budapesti koncert. Ilyen sorozatot más előadó nem tudott produkálni idehaza.
Miklós tavaly ünnepelte a 75. születésnapját melynek alkalmából frenetikus sikerű országos turnéja volt. De nincs megállás. Idén szintén sok meghívás vár rá, melynek kiemelkedő állomása lesz ez az aug. 26-ai koncert. Ideáig minden évben más és más címmel és koncertprogrammal jelentkezett Miklós. Nem lesz ez másként most sem. Az idei koncert címe: Szerelmes Sziget
Nem tudjuk, hogy mi hajtja Fenyő Miklóst, de abban lehet valami igazság, hogy a rock&roll konzervál.
Koncertjén a Fenyő Gyöngye zenekar és a Rumbabák vokál kíséri, a Jampi Angyalok pedig mindent megtesznek azért, hogy mindenkit táncba vigyenek. A koncertjén természetesen felcsendülnek majd az elmaradhatnak „örökzöld” slágerek is, mint a Csókkirály, a Hotel Menthol, a Csavard fel a szőnyeget, vagy a Made in Hungária, de meglepetésekben sem lesz hiány.
Fontos megjegyezni, hogy a tavalyi évhez hasonlóan, idén is lesz esőnapja a koncertnek: aug. 27. vasárnap
Fenyő Miklós - Tasnádi István:
Made in Hungária
részletek egy zenés házibuliból
Tartson velünk egy igazi házibuliba! A Margitszigeti Szabadtéri Színpadon ízelítőt adunk a József Attila Színház előző évadának közönségkedvencéből, a Made in Hungária musicalből.
Idézzük meg együtt a régi Szent István parkot, az Ipoly mozit, a Dagály Fürdőt – szűkebb hazánk, a budapesti XIII. kerület nevezetes pontjait; és a Ki mit tud?-ok korszakát, amikor is egy kezdő, fiatal zenekar még pálmafákat tudott a Váci út macskaköveire varázsolni.
Rendező: Lengyel Ferenc
Peter Šrámek
Magyarországon a Rising Star vetélkedőben bejutott a Top 12-be, és végül a 3. helyezést érte el. Azóta gyakran szerepel a magyar bulvársajtóban. A Sztárban sztár +1 kicsi első évadában is képernyőre került.
2022-ben megnyerte a Csináljuk a fesztivált! című zenés show-műsor 7. évadát.
A szintén 2022-ben képernyőre került A Király című filmsorozatban – melyben Zámbó Jimmy énekhangjaként vállalt szerepet -, Nagy Ervin, és Olasz Renátó „kölcsönözte” Péter Srámek énekhangját.
2023 májusában első külföldi állampolgárként "A Király - Filmzene & Symphonic" című dupla albumáért Fonogram-díjat kapott, az év hazai kortárs szórakoztatózenei albuma kategóriában.
BUDAPEST BÁR
Pesti történet
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
BUDAPEST BÁR
Pesti történet
2023. augusztus 29. kedd 20:00 (esőnap: szeptember 5.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Műsoridő: kb. 120 perc, szünet nélkül
Dalok és sztorik a pesti éjszakákról - régiek és újak, bohémekről, zenészekről és szerelmekről. A dalokat Behumi Dóri, Németh Juci, Rutkai Bori, Ferenczi György, Keleti András, Szűcs Krisztián, Kiss Tibor és a nagyszerű Budapest Bár zenekar tolmácsolja, a történeteket elmeséli két csodálatos színész vendég: Jordán Adél és Vecsei H. Miklós.
Az irodalom és a zene találkozása teszi majd különlegessé az estét, ami megidézi majd a Nyugat szellemiségét és a régi kávéházi hangulatot a Margitsziget színpadán.
A Budapest Bár a szívbemarkoló és szívderítő dalok cigányzenei feldolgozásaival vált Magyarország egyik legnépszerűbb zenekarává. Az együttes varázslatos vonzerejét a kitűnő zenészeknek és a magyar rockzene kultikus énekeseinek köszönheti. Az eredetileg egyetlen lemezre születő Budapest Bár tizenkét énekessel, teljesen egyedi felállásban működik már 15 éve – talán épp ezért lett mára a legkeresettebb koncertzenekar, fesztiválok és nagyszínpadok rendszeres fellépője. A Budapest Bár védjegyévé vált egyedi stílus gyökerei az 1920-30-as évekbeli, budapesti kávéházak világáig nyúlik vissza. Az ismert és kedvelt dalokat cigányzenei alapokon, jazz, pop, rock, klezmer és számos zenei műfaji elemmel ötvözve értelmezik újra.
A Budapest Bárt vezetőjének és alapítójának, Farkas Róbertnek eredeti szándéka pontosan az volt, hogy új lendületet adjon a kávéházi cigányzene műfajának, életben tartva és megújítva a régi hagyományokat. A zenekarnak köszönhetően rég elfeledett dallamok váltak újra a köztudat, és a fiatalok kultúrájának részévé. Számos régi dalt leporoltak, elfeledetteket élesztettek újra, közismerteket öltöztettek új köntösbe, az utóbbi időben pedig számos új dalt is írtak. Korok, kultúrák, stílusok és korosztályok találkoznak a produkcióban – talán ezért is szeretik fiatalok és idősebbek egyaránt az együttest, amely mára többgenerációs kedvenccé vált.
A Budapest Bár cikázik a zenei stílusok között és kiszakít a mindennapokból.
Örömzene nyitott füleknek!
A zenekar tagjai:
Farkas Róbert (hegedű, gitár),
Ürmös Sándor (cimbalom), Ökrös Károly (harmonika),
Farkas Richárd (nagybőgő), Kisvári Bence (dob)
Ének:
Behumi Dóri, Németh Juci,
Keleti András, Kiss Tibor, Rutkai Bori,
Szűcs Krisztián, Ferenczi György
www.budapestbar.hu
www.facebook.com/budapestbarband
www.youtube.com/budapestbar
https://instagram.com/budapest_bar
Szikora Róbert – Lezsák Sándor:
Az ÉG tartja a FÖLDET
musical
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
-
Szereposztás
Szikora Róbert – Lezsák Sándor:
Az ÉG tartja a FÖLDET
Erzsébet, a szerelem szentje
Zsuffa Tünde azonos című regénye alapján
2023. szeptember 1. péntek 20:00 (esőnap: szeptember 3.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Műsoridő: kb. 160 perc, 1 szünettel
A Margitszigeti Színház és Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház közös szabadtéri bemutatója.
Lezsák Sándor szövegkönyv és dalszövegíró, Szikora Robert zeneszerző, Zsuffa Tünde író és Cseke Péter a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház igazgatója, rendező, komoly feladatra vállalkozott, amikor Zsuffa Tünde az Ég tartja a Földet című - Árpád-házi Szent Erzsébet életéről szóló – regényét színpadra vitte.
A világ legismertebb magyar szentjét négyéves korában, hatalmi érdekek szakították el családjától – apjától, II. Andrástól és anyjától Merániai Gertrúdtól -, ám tragédiákkal övezett élete nem kérgesítette meg a szívét idegenben, a rideg türingiai udvarban. Mivel a királylány német földön nőtt fel, Türingiai Erzsébetként ismeri a világ, személyét nem kötik össze hazánkkal. A musical alkotói csapatának a célja pedig éppen az volt a kereszténység értékei és a magyar történelmi múlt hangsúlyozása mellett, hogy Magyarországon is felfedezzük és felemeljük a legismertebb szentet, akik a szegények és a betegek oltalmazója lett. Erzsébet nem csupán a középkor szentje, akit oltárokra festettek fel, hanem alakja kézzel fogható, életvitele, nyitottsága, modern gondolkodása, szerelme a férje iránt, rajongása a gyerekeiért, őszinte, fájdalmas gyásza az özvegységben, töretlen hite mind-mind arra inspirálta a szerzőket, hogy bebizonyítsák, egy hús-vér nőről van szó, aki minden korban „megállja” a helyét.
Szent Erzsébet életútjának üzenete a mai kor emberének is szól: nem tűrni a hamisságot és az igaztalanságot, segíteni az elesettet, járványok, természeti katasztrófák, éhínség idején is gyakorolni a cselekvő szeretetet. Nem csupán az erkölcsi értékek kerülnek előtérbe, hanem a lovagi kor és a keresztes hadjáratok korszakát is megismerhetik a nézők, miközben trónviszályok, gyilkosságok, kálváriák szövevényén át rajzolódik ki Erzsébet legendás portréja, akinek hite és bátorító szavai bátyjának, a későbbi IV. Béla királynak erőt ad a tatárok dúlta ország újjáépítésében.
Fotó: Góg Zsolt
Szereposztás
Szikora Róbert – Lezsák Sándor – Zsuffa Tünde:
AZ ÉG TARTJA A FÖLDET
Erzsébet, a szerelem szentje
ERZSÉBET: BORI RÉKA
LAJOS: KOLTAI-NAGY BALÁZS
WALTER LOVAG: BUCH TIBOR
GERTRÚD: SZEKERES ADRIEN
HERMANN GRÓF: SZEREDNYEY BÉLA
MAGISTER KONRÁD: SZABÓ P. SZILVESZTER
IX. GERGELY PÁPA: VARGA MIKLÓS
ZSÓFIA: MÄRCZ FRUZSINA
II. ANDRÁS: SIPOS IMRE
GUDA: SZEGVÁRI JÚLIA
IZOLDA: HAJDÚ MELINDA
WALTRAUD: KOVÁCS GYOPÁR
VOLKER: ORTH PÉTER
BÉLA: VARGA-HUSZTI MÁTÉ
ALBERT MESTER: ARADI IMRE
HENRIK: MECHLE CHRISTIAN
GODEHARD: LAKATOS MÁTÉ
VINCENTIUS: PÁL ATTILA
KOLDUS, FRIGYES CSÁSZÁR: KÖRTVÉLYESSY ZSOLT
ZENESZERZŐ: SZIKORA RÓBERT
SZÖVEGKÖNYV ÉS DALSZÖVEG: LEZSÁK SÁNDOR
REGÉNYÍRÓ ÉS DRAMATURG: ZSUFFA TÜNDE
ZENEI VEZETŐ: KÁROLY KATI
HANGSZERELŐ: KISS GÁBOR
DÍSZLETTERVEZŐ: SZENDRÉNYI ÉVA
JELMEZTERVEZŐ: BERZSENYI KRISZTINA
VILÁGÍTÁS TERVEZŐ: MADARÁSZ (MADÁR) JÁNOS
KOREOGRÁFUS: TÚRI LAJOS PÉTER
ASSZISZTENS: HŰBÉR TÜNDE
RENDEZŐ: CSEKE PÉTER
Szikora Róbert – Lezsák Sándor:
Az ÉG tartja a FÖLDET
musical
helyszín
- Margitszigeti Szabadtéri Színpad
More Info
-
Ajánló
-
Szereposztás
Szikora Róbert – Lezsák Sándor:
Az ÉG tartja a FÖLDET
Erzsébet, a szerelem szentje
Zsuffa Tünde azonos című regénye alapján
2023. szeptember 2. szombat 20:00 (esőnap: szeptember 4.)
Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Műsoridő: kb. 160 perc, 1 szünettel
A Margitszigeti Színház és Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház közös szabadtéri bemutatója.
Lezsák Sándor szövegkönyv és dalszövegíró, Szikora Robert zeneszerző, Zsuffa Tünde író és Cseke Péter a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház igazgatója, rendező, komoly feladatra vállalkozott, amikor Zsuffa Tünde az Ég tartja a Földet című - Árpád-házi Szent Erzsébet életéről szóló – regényét színpadra vitte.
A világ legismertebb magyar szentjét négyéves korában, hatalmi érdekek szakították el családjától – apjától, II. Andrástól és anyjától Merániai Gertrúdtól -, ám tragédiákkal övezett élete nem kérgesítette meg a szívét idegenben, a rideg türingiai udvarban. Mivel a királylány német földön nőtt fel, Türingiai Erzsébetként ismeri a világ, személyét nem kötik össze hazánkkal. A musical alkotói csapatának a célja pedig éppen az volt a kereszténység értékei és a magyar történelmi múlt hangsúlyozása mellett, hogy Magyarországon is felfedezzük és felemeljük a legismertebb szentet, akik a szegények és a betegek oltalmazója lett. Erzsébet nem csupán a középkor szentje, akit oltárokra festettek fel, hanem alakja kézzel fogható, életvitele, nyitottsága, modern gondolkodása, szerelme a férje iránt, rajongása a gyerekeiért, őszinte, fájdalmas gyásza az özvegységben, töretlen hite mind-mind arra inspirálta a szerzőket, hogy bebizonyítsák, egy hús-vér nőről van szó, aki minden korban „megállja” a helyét.
Szent Erzsébet életútjának üzenete a mai kor emberének is szól: nem tűrni a hamisságot és az igaztalanságot, segíteni az elesettet, járványok, természeti katasztrófák, éhínség idején is gyakorolni a cselekvő szeretetet. Nem csupán az erkölcsi értékek kerülnek előtérbe, hanem a lovagi kor és a keresztes hadjáratok korszakát is megismerhetik a nézők, miközben trónviszályok, gyilkosságok, kálváriák szövevényén át rajzolódik ki Erzsébet legendás portréja, akinek hite és bátorító szavai bátyjának, a későbbi IV. Béla királynak erőt ad a tatárok dúlta ország újjáépítésében.
Fotó: Góg Zsolt
Szereposztás
Szikora Róbert – Lezsák Sándor – Zsuffa Tünde:
AZ ÉG TARTJA A FÖLDET
Erzsébet, a szerelem szentje
ERZSÉBET: BORI RÉKA
LAJOS: KOLTAI-NAGY BALÁZS
WALTER LOVAG: BUCH TIBOR
GERTRÚD: SZEKERES ADRIEN
HERMANN GRÓF: SZEREDNYEY BÉLA
MAGISTER KONRÁD: SZABÓ P. SZILVESZTER
IX. GERGELY PÁPA: VARGA MIKLÓS
ZSÓFIA: MÄRCZ FRUZSINA
II. ANDRÁS: SIPOS IMRE
GUDA: SZEGVÁRI JÚLIA
IZOLDA: HAJDÚ MELINDA
WALTRAUD: KOVÁCS GYOPÁR
VOLKER: ORTH PÉTER
BÉLA: VARGA-HUSZTI MÁTÉ
ALBERT MESTER: ARADI IMRE
HENRIK: MECHLE CHRISTIAN
GODEHARD: LAKATOS MÁTÉ
VINCENTIUS: PÁL ATTILA
KOLDUS, FRIGYES CSÁSZÁR: KÖRTVÉLYESSY ZSOLT
ZENESZERZŐ: SZIKORA RÓBERT
SZÖVEGKÖNYV ÉS DALSZÖVEG: LEZSÁK SÁNDOR
REGÉNYÍRÓ ÉS DRAMATURG: ZSUFFA TÜNDE
ZENEI VEZETŐ: KÁROLY KATI
HANGSZERELŐ: KISS GÁBOR
DÍSZLETTERVEZŐ: SZENDRÉNYI ÉVA
JELMEZTERVEZŐ: BERZSENYI KRISZTINA
VILÁGÍTÁS TERVEZŐ: MADARÁSZ (MADÁR) JÁNOS
KOREOGRÁFUS: TÚRI LAJOS PÉTER
ASSZISZTENS: HŰBÉR TÜNDE
RENDEZŐ: CSEKE PÉTER