Margitszigeti Víztorony

Építés éve: 1911
Építész tervező: Ray Rezső Vilmos
Tervező, kivitelező: Dr. Zielinski Szilárd


Nyitvatartás:
Az elrendelt árvízvédelmi készültség miatt a Víztorony zárva tart! hétfő: zárva
kedd-péntek: 12:00 – 18:00
szombat-vasárnap: 10:00 – 18:00
információ: jegy@margitszigetiszinhaz.hu

KIÁLLÍTÁSOK

Lenyűgöző tárlatok a Víztorony kiállítótérben nyáron

A Margitszigeti Víztorony minden évben helyet ad különleges kiállításoknak, tárlatoknak, valamint lehetőséget ad fiatal művészek bemutatkozására. A 2024-as nyár is bővelkedik majd izgalmas kiállításokban ezen a rendkívüli helyszínen, ahová évről-évre rendhagyó tárlatokat szervez a színház a nagy előadásokhoz, jubileumokhoz kapcsolódóan.

Az ország legnagyobb víztornya igazi turisztikai látványosság, melyből láthatjuk Budapest 360 fokos körpanorámáját. A Víztorony lépcsőin felsétálva tárul a látogatók elé páratlan élményt kínálva. 

Attila – kiállítás a legendás uralkodó életéről

Fedezd fel a hunok titokzatos világát a Margitszigeti Szabadtéri Színpad egyedülálló kiállításán! Giuseppe Verdi Attila operája különlegesen kötődik a Margitszigeti Színházhoz, hiszen 1972-ben itt tartották a magyar bemutatót, és a hazai 4 előadásból 3 alkalom is ehhez a különleges helyszínhez kötődik. Legutoljára 2023-ban láthatta a nagyérdemű a dalművet. Az Attila az egyetlen mű, amin keresztül e karizmatikus hősünk jelen van a kulturális köztudatban. Ezért az operabemutatóhoz kapcsolódóan a Margitszigeti Színház egy az országban egyedülálló kiállítást hozott létre a hun király alakjáról és a hunok történetéről, amit a nagy sikerre való tekintettel az idén is megtekinthet a víztoronyba látogató. A tárlat a nagykirállyal személyesen is találkozó szemtanú, Priszkosz rétor szemén keresztül vezeti végig az érdeklőtő a hunok kultúráján. Csodálatos ékszerek, véres csaták, izgalmas történetek egy óriási lakoma és maga Attila is megelevenedik az ide látogató előtt.


Nyitvatartás, jegyinfó, elérhetőség

Margitszigeti Víztorony

Nyitvatartás:

Az elrendelt árvízvédelmi készültség miatt a Víztorony zárva tart!
hétfő: zárva
kedd-péntek: 12:00 – 18:00
szombat-vasárnap: 10:00 – 18:00

információ: jegy@margitszigetiszinhaz.hu

Belépőjegy:
6 éves korig INGYENES!
6 – 18 éves korig 300.- Ft / fő
18 éves kortól 500.- Ft / fő

A 2024-es évad előadásaira szóló színházjeggyel a Víztorony ingyenesen látogatható az előadások előtt 20:00 óráig és a szünetben!

Budapest Kártya felmutatásával ingyenesen látogatható!

A belépőjegyre kedvezmény nem vehető igénybe!

Csoportos látogatás előre egyeztetett időpontban lehetséges. 

Elérhetőség nyitvatartási időben:

Margitszigeti Színház Jegypénztár
1007 Budapest, Margitsziget Szabadtéri Színpad és Víztorony 23800/3 hrsz.
Telefon: +36 1/340-4196
E-mail: jegy@margitszigetiszinhaz.hu

FIGYELEM!
A Víztoronyban egyszerre max. 30 fő tartózkodhat.

A szecesszió virágkorában számos kiváló építészeti alkotás született, amelyek Ray Rezső Vilmos építész, tervező nevéhez fűződnek, többek között a Margitszigeti Víztorony is.
A magyar vasbeton építészet korszakalkotó építménye jellegzetes pontja a margitszigeti képnek. A sziget növekvő és zavartalan vízellátását egy víztorony létesítése oldotta meg. A jelentős építészeti és mérnöki feladat megoldására Dr. Zielinski Szilárd műegyetemi tanár kapott megbízást.
Zielinski a vasbeton alkalmazásában európai szinten is az elsők között tartható számon, itthon pedig ő honosította meg az addig ismeretlen anyagot. Ray Rezső Vilmos és Zielinszki együttműködése komoly technológiai reformot jelentett és kimagasló jelentőséggel bír a modern magyar építészet történetében.

víztorony magassága 57 m,
a vízmedence átmérője: 13 m,
tartalma: 600 m3,
a főoszlopok szabad magassága: 13,2 méter,
terhelése egyenként 220 tonna,
a belső betonlépcső magassága: 24 méter,
a vaslépcső magassága: 20 méter.
lépcsők száma: 153

1911-re készült el - a tervező sikeresen megvalósította a kettős funkciót, így víztoronyként és kilátótoronyként is működhetett az építmény.

1977-ben városképi jelentőségű műemlékké nyilvánították.

2011-től a Szabad Tér Színház, 2020-tól a Margitszigeti Színház Nonprofit Kft. üzemelteti.

2012-től kilátóként, Visual Art kiállító térként és a Budapesti Nyári Fesztivál programhelyszíneként üzemel.

A Margitszigeti Nagyszínpad és a Víztorony rekonstrukciója Magyarország Kormánya és Budapest Főváros Önkormányzatának együttműködő támogatásával két ütemben, 2013-ban és 2014-ben valósult meg.