A csodálatos magyar jazz nagykoncert

A csodálatos magyar jazz
nagykoncert

Margitszigeti Szabadtéri Színpad
2025. jún 08. 20:00 - 22:00


Jegyvásárlás

Vásárlás bérletben

A csodálatos magyar jazz

nagykoncert

2025.június 8. vasárnap 20:00 (esőnap: június 9.)

Margitszigeti Szabadtéri Színpad
Műsoridő: 120 perc (szünet nélkül)

A 2024 -es „Csodálatos magyar jazz” gála a hazai jazz világ legnagyobb találkozója volt. A koncert a legnépszerűbb zenészeket vonultatta fel. A hatalmas közönségsiker után a Magyar Jazz Szövetség és a Margitszigeti Színház második alkalommal rendezi meg a műsort, sztár zenészek közreműködésével.

A június 8-án bemutatásra kerülő gálakoncert idei fellépői között köszönthetjük a Lukács Miklós-Cimbiózis triót, Budapest Jazz Orchestrát, a Malek Andrea Soulistic zenekart, a Roby Lakatos & Gipsy Jazz Band feat. Miri Lakatos együttest és a Guitar Madness „Hommage a Szabó Gábor” formációt is, melynek tagjai Gyárfás István, Rieger Attila és Szalay Gábor.

Az egyedülálló zenei élményhez különleges borokat, sajtokat és más gasztronómiai csodákat kínálunk, mert ez az az esemény a városban, ami minden érzékünket kényezteti.

Az esemény a Magyar Jazz Szövetség és a Margitszigeti Szabadtéri Színház közös szervezésében valósul meg.

A csodálatos magyar jazz nagykoncertre belépőjegyet vásárló vendégeink a kapott karszalaggal a JAZZ és BOR hétvége rendezvényünket ingyenesen látogathatják.

Az 1998-ban megalakult Budapest Jazz Orchestra Magyarország első professzionális, folyamatosan működő big bandje. A zenekar dinamikus fejlődése során mára a kortárs zene és a jazz zene világszinten is elismert reprezentálójává nőtte ki magát. A 25 éves együttest 2024-ben két szakmai szervezet is Kossuth Díjra jelölte.

A Budapest Jazz Orchestra küldetése a kortárs jazz, big band zene művelése mellett ápolni a kapcsolatot a műfaj gyökereivel, és közkinccsé tenni annak értékeit, szakmai tapasztalatait pedig tovább adni a fiatal muzsikus generációnak. A Budapest Jazz Orchestra céljának, feladatának tartja az improvizatív és kortárs műfajok, a magyar zenekultúra honi és nemzetközi interpretálását, a magyar művészeti értékek magas szinten történő képviseletét. 

A Budapest Jazz Orchestra produkcióiban – a hagyományos big band műfajából kiindulva – végigkísérte a jazz fejlődését a ’20- as évektől a kortárs jazz-ig. A BJO az elmúlt években olyan nagyságokkal koncertezett együtt az Egyesült Államokból, mint George Duke, Joe Lovano, Peter Erskine, Jane Monheit, Ken Peplowski.

Céljuk bemutatni a Budapest Jazz Orchestra tagjainak és más kortárs szerzők műveit és hangszereléseit. Olyanokét, mint Hofecker Dániel, Mester Dániel, Oláh Kálmán, Szakcsi Lakatos Béla, Zakar Zoltán, Hárs Viktor, Binder Károly és Vukán György.

A Budapest Jazz Orchestra muzsikusai nem csak professzionális jazz muzsikusok, de többen közülük jelentős hazai eMeRTon illetve Artisjus díjakkal elismert művész. A zenekar állandó résztvevője a hazai és külföldi jazz fesztiváloknak: az egyetlen magyar big band, amely meghívást kapott a legrangosabb fesztiválokra, továbbá rangos hazai művészeti fesztiválok állandó résztvevője.

A BJO munkássága során – a hazai jazz együttesek között egyedülálló módon – számos nemzetközileg elismert művésszel dolgozott együtt, mely által a BJO nemzetközileg is elismert big band-dé vált.

A zenekar tagjai: 
Szaxofon – Kollmann Gábor, Mester Dániel, Zana Zoltán, Ördög Krisztián, Varga György
Harsona – Schreck Ferenc, Kasza Nándor, Skerlecz Gábor, Nagy Viktor Dániel
Trombita – Tulkán Péter, Táborszky Bence, Hofecker Dániel, Koós-Hutás Áron, 
Zongora – Juhász Attila, Gitár – Birta Miklós
Nagybőgő – Hárs Viktor
Dob – Serei Dániel

Lukács Miklós cimbalomművész kétségkívül a magyar és nemzetközi zenei élet egyik legkivételesebb alakja: klasszikus zenei képzettsége lehetőséget adott számára, hogy a jazzel és a kortárs zenével is elmélyülten foglalkozzon. Virtuóz játékmódja és folyamatos kísérletezése korábban ismeretlen hangzások felfedezését eredményezte hangszerén.

Ennek legjobb példája a 2013-ban alapított Cimbiózis Trió, mely azóta is változatlan felállásban – Orbán György (bőgő) és Baló István (dob) – a hazai jazz színtér egyik legeredetibb formációjává nőtte ki magát. A különleges hangszerösszeállítás, a saját szerzeményekből álló, folytonosan bővülő repertoár mellett jócskán szerepe van ebben annak a ténynek is, hogy sem a zenekarvezető, sem a tagok soha nem riadtak vissza a kísérletezéstől és az új utak keresésétől. 

"Úgy komponáltam erre a trióra, hogy kamarazeneszerűen szólaljunk meg, ahol minden zenész egyforma súllyal van jelen. Ezért is választottam a Cimbiózis nevet: a köztünk lévő szimbiózis kulcsfontosságú". – mondta el Lukács Miklós.

Igazi kuriózum a magyar zenei életbenben a három élvonalbeli jazz-gitáros együttműködése. Gyárfás István, Rieger Attila és Szalay Gábor nemcsak hangszerük kiválóságai, hanem zenekarvezetőként, zeneszerzőként és zenetanárként is jeleskednek. A ritmusszekcióban szereplő Soós Márton (bőgő) és Cseh Balázs (dob) szintén a legkeresettebb hazai jazzmuzsikusok közé tartoznak. 

Tavaly jelent meg a zenekar “Hommage á Gábor Szabó” című lemeze, mellyel minden idők leghíresebb magyar jazzművésze, Szabó Gábor egyedülálló munkássága előtt tisztelegnek. A zenei anyag saját szerzeményekből áll, melyek címeikben és hangulatukban utalnak a gitáros legenda különleges életútjának állomásaira.

A Guitar Madness szeretné Szabó Gábor zenei örökségét fókuszba helyezni, és életben tartani. Műsoruk igazi gitárcsemege!

Gypsy Jazz Band
Roby Lakatos & Gipsy Jazz Band feat. Miri Lakatos

A gypsy jazz műfajt (más néven cigány swing vagy hot club jazz) a roma gitáros Jean "Django" Reinhardt fejlesztett ki Párizsban az 1930-as években. A műfaj megszületése az 1934-ben alapított Quintette du Hot Club de France zenekarhoz köthető. Kárpáti Róbert, gitárművész zenekarvezető 2018-ban álmodta meg a Gypsy Jazz Band formációt, és azóta rendszeresen bővíti a zenekart, immáron hat elismert, kiváló állandó zenésszel játszanak. 

Az együttes zenei mentora Roby Lakatos világhírű hegedűvirtuóz. A formációt fiatal zenei tehetségek alkotják. A zenekar magyarországi viszonylatban, megalakulását követően mára, a jazz manouche műfajt az egyik leghitelesebben és a legkiemelkedőbben prezentáló zeneiformációjává nőtte ki magát. Magyarországi zenei fesztiválok és több zenei klub állandó fellépőiként, rendszeres jelleggel színesítik a hazai kulturális életet.

A Maestro, Roby Lakatos zenei mentorálásának részeként biztosítja a zenekar számára a zeneirepertoár összeállítása, a hangzásvilág legprofesszionálisabb módon történő összehangolását és a zenekari tagok felkészítését, valamint a Django Reinhardt stílust, olyan zenei hangzásban tolmácsolja a közönség számára, amely ötvözi azt, a Roby Lakatos által kifejlesztett „unortodox cigány fúziós” stílussal. Mindezzel megalapozva amanouche jazz magyarországi jellegzetességnek megteremtését.

 A Gypsy Jazz Band koncertjeinek zenei színvonalát, fergeteges hangulatát, sokszínű repertoárját soha nem bízza a véletlenre, ugyanis a zenekar vezetője, Kárpáti Róbert gondoskodik arról, hogy minden hazai és nemzetközi koncertjükön a zenekart tovább színesítse egy olyan vendégművész, aki a manouche jazz zeneiműfaj nemzetközi szinten is gyakorlott és elismert személyisége. 

A formáció Malek Andrea Máté peter díjas Artisjus és Emerton-díjas énekesnő színésznő és Jáger Bandi zongorista, zeneszerző, producer együttműködéséből jött létre 2016- ban.

A formáció egy nagyon különleges projekt, amely ötvözi a jazz, és a latin stílust a magyar népzenével!

Repertoáron régi magyar dalok, népdal feldolgozások, saját szerzemények hallhatók.

Az együttes tagjai:
Malek Andrea / ének
Jáger Bandi/ zongora
Orbán György / bőgő 
Lakatos Pecek András/ dob

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Programajánló

május 2025
június 2025
július 2025
augusztus 2025
szeptember 2025
No event found!