Virtuózok: Öröm-ünnep – gálakoncert

Margitszigeti Szabadtéri Színpad
2017. aug 20. 20:00

Virtuózok:

Öröm-ünnep

gálakoncert

2017. augusztus 20. (vasárnap) 20.00
Margitszigeti Szabadtéri Színpad

(3 óra egy szünettel)

A Budapesti Nyári Fesztivál a tehetséggondozás elkötelezettjeként örömmel ad fellépési lehetőséget a pályájuk elején járó ifjú tehetségeknek. Ezért a Szabad Tér Színház a Virtuózok immár hagyományos gálakoncertjével köszönti a nemzeti ünnepet a Margitszigeten, aminek része a tűzijáték élő közvetítése is.

A világ első komolyzenei tehetségkutatójának harmadik szériája idén tavasszal került képernyőre a magyar televízióban. Az augusztus 20-i ünnepi programban a Virtuózok újonnan felfedezett tehetségei és régi kedvencei lépnek színpadra.

Az est sztárvendége:
Bogányi Gergely, Liszt-, Kossuth- és Prima-díjas zongoraművész

Fellépők:
Boros Misi, Junior Prima-díjas zongoraművész, az első évad korcsoportgyőztese
Kristóf Réka, operaénekes, a 3. évad abszolút győztese
Beeri Benjámin, operaénekes, a 3. évad döntőse
Abouzahra Amira, hegedű, a harmadik évad korcsoportgyőztese
Lukács Gergely, tubaművész, a harmadik évad döntőse
Simic Aleksander, cselló, a harmadik évad döntőse
Lugosi Dániel Ali, klarinétművész, az első évad abszolút győztese
Szüts Apor, zongoraművész, zeneszerző és karmester, az első évad versenyzője
Csabay Zsuzsanna, fuvolaművész, az első évad versenyzője
Váradi Gyula, hegedűművész, a második évad korcsoportgyőztese

Műsorvezetők:
Batta András, Erkel Ferenc-díjas zenetörténész, egyetemi tanár
Varga Edit, televíziós szerkesztő, műsorvezető

Közreműködik: Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara
Vezényel: Héja Domonkos
Rendező: Novák Péter

A Szabad Tér Színház bemutatja a Virtuózok együttműködésével.

1. Franz Schubert: Katonainduló – előadja: Bogányi Gergely, Boros Mihály 4’
2. Franz Schubert: Esz-dúr Impromptu Op. 90. No. 2. – előadja: Boros Mihály 5’
3. Claude Debussy: Reflets dans l’eau – Fények a vízen – előadja: Bogányi Gergely 5’
4. Ludwig van Beethoven: G-dúr Rondo Capriccio Op. 129. – előadja: Boros Mihály
5. Franz Schubert: Marches caractéristique No. 2 D.886 – előadja: Bogányi Gergely, Boros Mihály 7’
6. Vittorio Monti: Csárdás – előadja: Lugosi Dániel Ali (klarinét), Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara 5’

-szünet-

1. Manuel de Falla: Rituális tűztánc – közös darab a hangszeres szólistákkal, kísér A Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara 4’
2. Georges Bizet: Á la voix – előadja: Beeri Benjamin (ének), kísér A Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara 5’
3. Gabriel Fauré – Fantázia– előadja: Csabay Zsuzsanna (fuvola), kísér A Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara 4’
4. Gaspar Caasadó: Requiebros– előadja: Simic Aleksander (cselló), kísér A Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara 4’
5. Camille Saint-Saens: Introduction et rondo capriccioso – Váradi Gyula (hegedű), kísér A Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara 7’
6. Aram Iljics Hacsaturján – Jascha Heifetz: Kardtánc – Abouzahra Amira, kísér A Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara 3′
7. J. G. Mortimer – Carmen fantázia – Lugosi Dániel Ali (klarinét), kísér A Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara 5’
8. Niccoló Paganini – Jean Baptiste Arban: Velencei karnevál – Lukács Gergely (tuba), kísér A Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara 5’
9. Kodály Zoltán: A csitári hegyek alatt – Beeri Benjámin (ének), Kristóf Réka (ének), kísér A Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara 5’
10. Szüts Apor: Groteszk tangó – előadja: Szüts Apor (zongora), kísér A Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara 5’
11. Johannes Brahms: 1. Magyar tánc – közös darab a hangszeres szólistákkal, kísér A Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara 4’

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Programajánló

No event found!