Az idei margitszigeti nyár egyik legizgalmasabb vendége Nemanja Radulović hegedűművész lesz, aki a zenei világ egyik legkarizmatikusabb alakja, legegyedibb figurája. Humora, megjelenése, hegedűjátéka rendkívüli hatással van közönségére és megdobogtatja anői szíveket. A színekben és textúrákban is egyedülállóan gazdag albumait bemutató, kontinenseken átívelő roadshowjának egyik legfontosabb állomása Budapest lesz. A hegedűművész július 11-én lép majd a Margitszigeti Színház deszkáira.
A világhírű szerb hegedűművész, zenekarával, a Double Sens-sel együtt érkezik a főváros szívébe, hogy egy felejthetetlen zenei utazásra invitálja közönségét, egyedi interpretációban keltve új életre saját szerzeményeit és klasszikus dallamokat. A Margitszigeti Színház ősfákkal ölelt tereit rezegve betöltő hegedűjáték plusz különlegessége lesz, hogy a zenész Kovács Tibor, Párizsban élő magyar vonókészítő mester műhelyéből származó vonókkal dolgozik a vonók kiváló hangzásuk és könnyű kezelhetőségük miatt. A végtelen gondossággal és precizitással készített eszköz valósággal lelket kap, életre kel kezei alatt.
Egy igazi showman és szívtipró a Margitszigeten
Nemanja Radulović soha nem fél új utakat felfedezni. Igazi showman, hangszeres zsenialitása mellett megjelenésével, közvetlenségével és szellemes kommentárjaival is kivétel nélkül leveszi lábáról közönségét. Azon művészek egyike, aki őszintén és rendíthetetlenül hisz abban, hogy a zene képes áthidalni generációk és kultúrák közötti szakadékokat, nem titkolt célja pedig, hogy kiszélesítse a zene határait és minden korosztályú, valamint különböző hátterű közönséget megszólítson. „Csak azt akarom, hogy a közönség valódi érzelmeket érezzen az általam játszott zenén keresztül” – mondta egy korábbi interjújában.
Seherezádé szimfonikus szvit szólóhegedűre
Nemanja Radulović teljes programja mély érzelmekre alapozva született meg. Zenéjében egy varázslatos világ bontakozik ki, Baïka című albuma például különböző zenei régiókon keresztül vezet el minket. Hacsaturján Örményországából Rimszkij-Korszakov mesebeli Arábiájába utazunk, mielőtt a Fekete-tenger partjára érnénk. Érdemes a képi világot is megismerni, hisz lenyűgöző felvételek készültek a művész videóklipjéhez, melynek helyszínei Berlin, Belgrád és Isztambul. Mindezt átszövi a keleti utazások gondolata, Seherezádé világa, a szerelem és szenvedély mélysége és a tenger morajlása.
Argentínán át egészen a New York-i Carnegie Hall-ig
A Franciaországban élő szerb művész hét évesen kezdett hegedülni, világhírnevet pedig alig 14 évvel később, 2006-ban szerzett magának, amikor is a Francia Rádió Filharmonikus Zenekarával, Maxim Vengerov helyettesítőjeként játszotta Beethowen Hegedűversenyét. Azóta a világ számos szegletében megfordult már, Tokiótól, Ausztrálián, Isztambulon, Toszkánán, Koppenhágán és Argentínán át egészen a New York-i Carnegie Hall-ig. Munkásságáért többek között a Victoires de la Musique Classique-on 2005-ben elnyerte Az Év Felfedezettje díjat, a szerbiai Niš-i Művészeti Egyetem díszdoktorává avatták, 2015-ben az ELLE Style Award-on Az év zenésze elismerésben részesült, 2017-ben pedig “Chevalier de l’Ordre des Arts et des Lettres”, azaz Művészeti és Irodalmi Érdemrend címet kapott. Több nemzetközi megmérettetés győztese volt, a hannoveri Joseph Joachim, a bukaresti George Enescu és a cremonai Stradivarius hegedűversenyen is első helyen végzett.
Az élmény túlmutat a hagyományos koncerteken
Pályafutása során a nemzetközi elismerések mellett a világ számos vezető zenekarával lépett fel. Budapestre saját együttesével, a Double Sens-sel érkezik, akikkel már közel egy évtizede játszik együtt. Garantáltan olyan zenei élményt nyújtanak majd, amely túlmutat a hagyományos koncerteken: hihetetlen erejű produkciójuk szinte vizuális hatással bír, képesek a közönséget visszarepíteni Bach vagy Mozart korába. A műsoron szereplő darabokat egyedülálló, bátor művészi szabadsággal adják elő, így teremtve meg azt az utánozhatatlan szintézist, amely előadásaikat annyira egyedivé, igazán „Radulovićossá” teszi.